GeriGündem En çok satan 20 dini kitabın hepsi sorunlu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

En çok satan 20 dini kitabın hepsi sorunlu

En çok satan 20 dini kitabın hepsi sorunlu

TBMM FETÖ ve 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu, eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu’nu dinledi.

Bardakoğlu, komisyona yaptığı sunumda şunları kaydetti:

DİNİ İSTİSMAR ETTİ: “15 Temmuz’dan sonra yaptığımız din şurasında FETÖ’nün sahte mesih hareketi olduğunu, dini değerleri kullandığını ifade ettik. Dini değerleri alabildiğince istismar etti.

MERDİVEN ALTI BİLGİLER: 15 Temmuz bizi de bir yol ayrımına getirmiş oldu. Bu dini cemaatlerin yazdıkları dikkatimizi çekiyordu. Merdiven altı dediğim bilgilere karşı iyi bir mücadele verildiğini söyleyemem; o da bizim kusurumuzdur.

SAHTE BALI DAHA EHVEN GÖRÜRÜM: Diyanet İşleri olarak özeleştiri yapmamız gerekiyor. Dini cemaatlerin yaptıkları yayınlarla ilgili Diyanet toplumu uyarıcı görevini yapmakta biraz çekimser davrandı. Anadolu’da uydudan dini yayın yapan en az 15 yayın kuruluşu var. Tüyler ürpertici yayınlar yapılıyor. Zihin dünyası altüst oluyor. Sahte balı daha ehven görürüm.

RAMAZAN PROGRAMLARI FECAAT: Geçen hafta bir toplantı yaptım. ‘Türkiye’de en çok satan dini kitaplar üzerine bir çalışma yapalım’ diye, acı gerçek ortaya çıktı. En çok satan 20 kitabın 20’si de sorunlu. Din konusunda zihinleri bir taraflara savuran kitaplardır. Ramazan ayındaki dini programlar tam bir fecaat, kahroluyorum.” 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle