Gündem Haberleri

  En büyük sazanı o yakaladı

  Yiğit ECER/İZMİT (Kocaeli), (DHA)
  03.09.2012 - 13:38 | Son Güncelleme:

  Sivas’ın Gölova ilçesinde ‘Oltayla Sazan Balığı Tutma’ yarışması düzenlendi. Yarışmada ilk 3 sırayı alanlar ödüllendirildi. Yakaladığı 5 kilo 270 gramlık sazan balığı ile birinci olan Murat Angi’ye av tüfeği hediye edildi.

  KOCAELİ Sportif Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (KAMADER) tarafından Derince İlçesi’ndeki İshakçılar Köyü’nde bulunan Tahtalı Göleti’nde düzenlenen Ulusal Sazan Balığı Tutma Yarışması’nın ikinci gününde bir yarışmacı 10 kilo 900 gram ağırlığında sazan balığı yakaladı.

  KAMADER tarafından geleneksel hale getirilen ve dün başlayan, tutulan balıkların tekrar suya bırakıldığı yarışmada, Kocaeli bölgesinden katılan Serkan İşgören ve Volkan Cansever’den oluşan ’Carpdr’ takımı, bugün 10 kilo 800 gram ağırlığında sazan balığı yakaladı. Balık, hakemler tarafından değerlendirildi. Balık, daha sonra kayda alınıp fotoğraflandıktan sonra sportif balıkçılığın gereği olarak hiç bekletilmeden emniyetli bir şekilde suya geri salındı. Katılımcılar ise sazan balıklarının hemen her yeme gelmeleriyle ilgili espriyi hatırlattı.

  Dernek Başkanı Engin Uztürk, 135 kişinin katıldığı yarışmanın yarın saat 11.00’e kadar süreceğini, yarışmanın bir hayli çekişmeli geçtiğini söyledi. Uztürk, "Yarışmacılar daha büyük balık tutup dereceye girmek için mücadele ediyorlar. Şimdilik en büyük balık bu. Ancak yarına kadar daha büyük balıklar da tutulabilir" dedi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı