Gündem Haberleri

  Emriniz olur iki parti çok tek parti olsun

  Turan YILMAZ / ANKARA
  30.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın 2 partili parlamento önerisine, “Emriniz olur sayın Başbakan. İki parti çok, tek parti olsun. Bütün partileri kapatalım ve tek parti olarak siz parlamentoya girip ülkeyi yönetin” tepkisini verdi.

  Karadeniz gezisini sürdüren Kurtulmuş, AK Parti’yi yüzde 10 barajlarının arkasına sığınmakla da suçlayarak, şöyle konuştu:

  - 12 Eylül ürünü olan yüzde 10 barajının savunulabilir bir yanı yoktur. Sayın Başbakan istikrar vurgusu yaparak yüzde 10 barajını savunuyor. Yıllardır yüzde 10 barajıyla bugünlere gelen sayın Başbakan’ın bugünkü tavrını anlamakta zorluk çekiyorum ve kendisine buradan sesleniyorum: Sayın Başbakan bu barajları yüzde 10’da tutmayın yüzde 30’a çıkarın da rahat edin.

  - Türkiye bugünkü antidemokratik yapısıyla, sözde var olan demokrasisiyle başkanlık sistemine geçemez. Bir tarafta bürokratik oligarşi, Türkiye’de millete rağmen var olan egemen birtakım adacıklar, diğer tarafta Türkiye siyasetinin 12 Eylül rejimince tamamıyla korunan antidemokratik yapısı, tamamıyla diktatörlük üzerine kurulmuş olan, halkı siyaset ve karar mekanizmaları dışında bırakmak üzerine kurulmuş olan 12 Eylül’ün bu yapısı devam ettiği sürece, Türkiye’de kurulacak olan bir başkanlık sistemi demokrasiyi falan getirmez, tam tersine seçimle iş başına gelen krallıkları gündeme getirir.

  Tahta bacağa karanfil

  HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Trab-zon’da kent turu yaparken karşılaştığı, uzun tahta bacaklarının üstünde ürün tanıtımı yapan bir kişiye de karanfil verdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı