GeriGündem Emre Aydın'a MTV ödülü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  51
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Emre Aydın'a MTV ödülü

Emre Aydın'a MTV ödülü
refid:10306148 ilişkili resim dosyası

15. MTV Avrupa Müzik Ödülleri'nde Emre Aydın, "Avrupa'nın En Sevilen Sanatçısı" ödülünü aldı.Aydın, bu ödülü Leona Lewis, İtalyan şarkıcı Finleyl ve İsrail'den Shiri Maimon'u geride bırakarak bu ödüle değer görüldü. Yılın sanatçısı ödülü Britney Spears'a verildi.

EMRE AYDIN'A ÖDÜLÜ BÖYLE VERİLDİ / VİDEO 

MUHTEŞEM GECEDEN KARELER

FOTOĞRAFLARLA EMRE AYDIN  

İngiltere'nin Liverpool kentinde yapılan ödül töreniyle sahiplerini buldu. Echo Arena'da düzenlenen ve 10 bin kişinin katıldığı törenin, 30 milyon  kişi tarafından televizyondan izlendiği tahmin ediliyor.            

Törende, “en iyi albüm” ödülünü "Blackout" albümüyle alan Amerikalı  şarkıcı Britney Spears "yılın sanatçısı" ödülünün de sahibi oldu.

Emre Aydın'ın, "Avrupa'nın En Sevilen Sanatçısı" ödülünü aldığı gecede, 30  Seconds To Mars "Yılın En İyi Rock Grubu", grubun Beautiful Lie" parçasına  çektiği klip de "yılın en iyi klibi" seçildi.

Törende Kanye West "En İyi Hip-Hop Şarkıcısı", Tokio Hotel, "2008'in  Yıldızı", Rick Astley "Tüm Zamanların En İyi Şarkıcısı", Pink'in "So What" adlı  şarkısı "En İyi Şarkı" ödüllerine layık görüldü.

Gecede Onur Ödülü'nün sahibi olan efsanevi The Beatles grubunun eski  üyelerinden Paul McCartney, yaptığı konuşmada, Barack Obama'nın ABD Başkanı  seçilmesinden memnuniyet duyduğunu söyledi.

Ödülünü U2 grubunun solisti Bono'dan alan McCartney, The Beatles'ın diğer  3 üyesinden övgüyle bahsetti ve "yıllar önce burada Liverpool'da doğmuş 4 küçük  çocuktuk. Fena işler yapmadık. Aileme, sizlere, İngiltere'deki herkese ve ABD'de  Obama'ya oy veren herkese teşekkür ederim" dedi.

MTV Avrupa Müzik Ödülleri'nde kazananlar, izleyicilerin internet  üzerinden ve kısa mesaj yoluyla verdikleri oylarla belirlendi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle