GeriGündem Emrah Serbes kimdir? İşte, yazarı olduğu kitaplar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Emrah Serbes kimdir? İşte, yazarı olduğu kitaplar

Emrah Serbes kimdir? İşte, yazarı olduğu kitaplar

Emrah Serbes, biyografisi ile birçok vatandaşın gündeminde yer almaya devam ediyor. Karıştığı trafik kazası sebebiyle yargılanan ve son olarak 13 yıllık hapis cezası onanan Emrah Serbes, Behzat Ç. isimli dizinin uyarlandığı kitabın yazarıdır. İşte, Emrah Serbes hakkında merak edilen bazı bilgiler

Emrah Serbes, 27 Ocak 1981 tarihinde Yalova'da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Tiyatro Tarihi ve Teorisi Anabilim Dalı Bölümü'nden mezun olan Emrah Serbes, bazı gazetelerde ve dergilerde yazarlık ve söyleşiler yaptı. İlk öykü kitabı olan "Erken Kaybedenler", 2009'un Haziran ayında satışa sunuldu. Bir dönem TV'de yayınlanan polisiye dizisi Behzat Ç.'nin bazı bölümlerinde yazarlık yapan Emrah Serbes, aynı zamanda "Behzat Ç: Seni Kalbime Gömdüm" adlı sinema filminin de senaristliğini üstlendi.

Adının daha fazla duyulmasına vesile olan Behzat Ç senaristliği, onun farklı çevrelerce tanınmasını sağladı ve popüler bir yazar oldu. Son olarak iletişim yayınlarından Deliduman adlı kitabı yayımlanmıştır. Kısa hikayeler yazan Emrah Serbes, aylık olarak çıkarılan KAFA dergisinde düzenli olarak yazmaktaydı.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle