Gündem Haberleri

  Emniyet'ten özel Sakarya timi

  Zafer TOKUŞ/ ADAPAZARI(Sakarya), (DHA)
  26.05.2008 - 11:59 | Son Güncelleme:

  EMNİYET Genel Müdürlüğü Sakarya'da provakatif olaylar başta olmak üzere terör olaylarında görev yapacak özel bir ekip kurulmasını istedi.

  Mülkiye ve Emniyet Genel Müdürlüğü müfettişleri 27 Nisan'da meydana gelen ve ‘Sakarya Olayları' olarak adlandırılan DTP'lilerin ‘Barış ve kardeşlik' gecesinin bir grup tarafından basılmak istenirken 1 kişinin kalp krizi geçirmesi ile ilgili ön rapor hazırladı. Müfettişlerinin raporunda Sakarya'nın çok sayıda küçük etnik gruplardan oluşan bir toplum yapısına sahip olduğu ve devletin bölünmezliğine aykırı haraketlere tepki gösterildiği belirtildi.

  İçişleri Bakanlığı, hazırlanan ön rapor ardından Emniyet Genel Müdürlüğü'nden provokatif olaylar başta olmak üzere terör olaylarında görev yapacak özel ekip kurulmasını istedi. Bu talimat üzerine son 3 yıl içerisinde 6 linç girişiminin görüldüğü Sakarya'da bu tür olaylara karşı özel eğitimden geçirilen 20 kişilik ekip kurulması kararlaştırıldı. Sakarya'da görev yapan daha önce özel harekat timinde görev yapan polislerin de aralarında bulunduğu 20 kişilik özel ekip oluşturuldu. Bu timin provokatif olayların yanı sıra kurtarma, hücre evi baskınları gibi olaylarda da görev yapacağı açıklandı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı