Gündem Haberleri

  Emniyeti alarma geçiren paketten kurabiye çıktı

  Çetin AYDIN/İSTANBUL
  18.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü önüne bırakılan şüpheli paket paniğe neden oldu.

  Özel giyimli bomba uzmanı polis paketi açtı. Paketin içinden kurabiye çıktı ve herkes derin bir nefes aldı. Son dönemde artan terör saldırıları nedeniyle güvenlik tedbirleri arttırılırken, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün sokak girişine kurşun geçirmez camlı nöbetçi kulübeleri konuldu.

  ŞÜPHELİ PAKET ALARMI / FOTO GALERİ

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü, ana giriş kapısında nöbet tutan polisler, dün saat 13.20 sıralarında emniyetin önündeki kaldırımda beyaz bir poşetin olduğunu fark etti. Paket bilgisi hemen üst birimlere aktarıldı. Telsizden olay yerine bomba uzmanlarının gönderilmesi istendi. Paketin fark edilmesiyle birlikte polis çevrede güvenlik önlemi aldı. İlk anlarda ise polis paketten vatandaşları uzaklaştırmakta bir hayli zorlandı. Daha sonra emniyet şeridi çekildi ve güvenli bir alan oluşturuldu. Emniyetin çevresindeki sokaklar trafiğe kapatıldı. Bomba uzmanı polisler olay yerine geldi. Bomba uzmanı polise özel kıyafeti giydirildi. Özel giyimli polis, pakete yöneldi. Elindeki meyve bıçağıyla paketi açtı. Büyük bir dikkatle açtığı paketin içinden kurabiye çıktı. Paket daha sonra sivil polisler tarafından alındı. Müdahaleyi büyük bir dikkatle izleyen polisler vatandaşlar derin bir "oh" çekti.

  Kulübeler konuldu

  Son günlerde polislere yönelik artan saldırılar nedeniyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde güvenlik tedbirleri en üst seviyeye çıkarıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü kapıları ve çevresindeki silahlı nöbetçiler arttırılırken, emniyete gelenlerin kontrolleri sokak girişinde yapılmaya başlandı. Emniyetin ana giriş kapısındaki alana yeni bir uygulamaya gidilerek kurşun geçirmez camlı yeni nöbetçi kulübeleri konuldu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı