Gündem Haberleri

  Emniyet 'taklit değil' dedi, imza Günay'ın çıktı

  Umut ERDEM/ANKARA
  21.09.2013 - 01:56 | Son Güncelleme:

  Emniyet Genel Müdürlüğü Ankara Kriminal Polis Labarotuvarı, Ankara Resim Heykel Müzesi Eski Müdürü Ömer Gündoğdu’nun Kültür ve Turizm Eski Bakanı Ertuğrul Günay’ın imzasının taklit edilerek kendisine disiplin cezaları verildiğine yönelik iddiası ile ilgili raporunu tamamladı. Raporda imzaların taklit olmadığı “aynı şahsın elinden çıktığı” belirtilirken, Günay, “Tereddütüm tarihteydi” değerlendirmesini yaptı.

  Görevinden alınan Gündoğdu, “evrakta sahtecilik” iddiasıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı’na karşı savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Savcılık, Bakanlık’tan iddianın incelenmesini istemişti. Teftiş Kurulu Başkanlığı da imzaları incelemek üzere Kriminal Polis Labarotuvarı’na gönderdi.

  Emniyet taklit değil dedi, imza Günayın çıktı

  AYNI ELDEN ÇIKTI
  Sahte olduğu iddia edilen belge ile orijinal imza üzerindeki incelemelerini bitiren Labarotuvar Müdürlüğü, 19 Ağustos’ta raporunu tamamladı. Raporda, “Bakan Ertuğrul Günay adına atılı imzaların aynı şahıs elinden çıktığı yönünde kanaat hasıl olmuştur” denildi.

  Uzmanlık raporunda, imzalar arasında yapılan karşılaştırma sonucunda “İmzaların genel şekli, tersim tarzı ve inşa’a karakteri, imzaların başlangıç ve sonlandırılışı, imzalar içerisindeki karakteristik el hareketlerinin yapılışı, kaligrafik ve itiyadi diğer hususiyetler yönünden aralarında benzerlikler bulunmaktadır” tespitlerine yer verildi.

  TARİHTE TEREDDÜTLERİM VAR
  Raporla ilgili görüşünü sorduğumuz Günay, “Arkadaşların böyle bir imza atacaklarını zannetmiyordum. Benim tarih konusunda tereddütlerim vardı. Evrakları gördüm. Bütün tarihler görevden ayrıldığım güne denk geliyor” değerlendirmesini yaptı.

  Bürokraside ‘ıslak imza’ skandalı

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı