Gündem Haberleri

  Emniyet şeridinde eşi ve baldızıyla ölen madencinin otomobili arıza yapmış

  Gürkay GÜNDOĞAN/ZONGULDAK, (DHA)-
  17.07.2015 - 16:10 | Son Güncelleme:

  BAYRAM için Zonguldak’a giderken Sakarya’nın Hendek İlçesi’nde emniyet şeridinde minibüsün çarptığı otomobilde eşi ve baldızı ile birlikte ölen 37 yaşındaki maden işçisi Cihangir Kara’nın cenazesi toprağa verildi. Cihangir Kara’nın, 2 ay önceki düğününde gelin arabası olarak süslediği ve peri kızı yazdığı otomobili arazılandığı için emniyet şeridinde durduğu ortaya çıktı

  Dün TEM Otoyolu’nun Düzce-Sakarya sınırında emniyet şeridinde minibüsün çarptığı otomobilde sürücü Cihangir Kara ile 2 ay önce ikinci evliliğini yaptığı eşi 24 yaşındaki Gülizar Kara ve baldızı Azize Damak hayatlarını kaybetti. Gülizar Kara ve Azize Damak’ın cenazeleri Ordu’ya gönderilirken, Cihangir Kara’nın cenazesi bayram tatilini geçirmek istediği memleketi Zonguldak’ın Gökçebey İlçesi’ne bağlı Bakacakkadı Beldesi’nde toprağa verildi.

  Emniyet şeridinde eşi ve baldızıyla ölen madencinin otomobili arıza yapmış Sakarya’da kaza: 3 ölü 3 yaralı

  GELİN ARABASI YAPMIŞ

  Babası İsmail Kara da 1991’de traktörle geçirdiği kazada ölen Cihangir Kara’nın ağabeyi 39 yaşındaki Caner Kara, cenaze namazında taziyeleri kabul ederken büyük üzüntü yaşadı. Edirne’de maden ocağında çalışan kardeşiyle bayramı geçirmeyi planlarken cenazesinin geldiğini söyleyen Caner Kara, gözyaşlarını tutamadı. Kardeşinin 2 ay önceki düğününde gelin arabası olarak süslediği otomobili arızalandığı için emniyet şeridinde durduğunu belirten Caner Kara, şöyle konuştu:

  Emniyet şeridinde eşi ve baldızıyla ölen madencinin otomobili arıza yapmış

  "Arabanın bir arızası nedeniyle emniyet şeridinde duruyorlar. Yolların kalabalık olması, insan sayısı kadar araçların olması bizi bu mübarek bayramda acıların içine attı. Söylenene göre çarpan araç 130 kilometre hızla diğer araçlara makas atarak geliyor. Çarpmadan önce bir TIR’ın dorsesine temas etmesinin ardından kaza meydana geliyor. Acımız büyük. İfade etmek çok zor. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Benim annem kanserden, babam trafik kazasında öldü. Trafik terörü yüzünden tek başımıza kaldık 4 kardeşimle. Yeni evlenmişti. Onlar da birbirine doyamamıştı."

  EN SEVDİĞİ TÜRKÜ: UYAN HASAN AĞAM

  Emniyet şeridinde eşi ve baldızıyla ölen madencinin otomobili arıza yapmış

  Çevresinde müziğe olan ilgisiyle de tanınan Cihangir Kara’nın en sevdiği türkünün ise ’Uyan Hasan Ağam Uyan’ olduğu öğrenildi. ’Arife günüydü bayrama yakın. Açın kefeni yüzüme bakın. Hasan ağam ölmüş ağıtlar yakın. Açın kefeni de yüzüne bakın. Uyan hasan ağam uyan hiç kimsem yoktur. Ardımdan ağlayan yavrular çoktur. Etme felek etme daha yaşım kaç. Bu körpe yavrular kime kalacak’ sözlerinin yer aldığı uzun hava türküsünü söylerken bir arkadaşının sesini kaydettiği Cihangir Kara, türküde olduğu gibi arife günü öldü.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı