Gündem Haberleri

  Emniyet önündeki protestoda makas çekti

  Ünsal YÜCEL / DHA
  06.02.2018 - 16:45 | Son Güncelleme:

  Edirne'nin Keşan ilçesinde, sentetik uyuşturucu bonzai kullanımı sonucu yaşamını yitirdiği iddia edilen Kenan Kabayel'in (18) cenazesi için cami önünde toplanan yaklaşık bin kişi, uyuşturucuya karşı önlem taleplerini iletmek amacıyla ilçe emniyet müdürlüğü binasına yürüdü. Yürüyüşe katılan Kenan Kabayel'in annesi Mutlu Kabayel, "Ben bir anneyim. Ben oğlumu kaybettim. Başkalarının evlatları yanmasın" diye feryat etti. Protestocular arasında bulunan H.A., emniyet önünde eşine makasla saldırınca, kalabalık tarafından linç edilmek istendi. Polis, H.A.'yı kurtarıp, gözaltına aldı.

  Keşan'da, Yenimescit mahallesinde cumartesi iddiaya göre, kullandığı bonzai nedeniyle komaya giren Kenan Kabayel, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

  Kenan Kabayel için öğle vaktinde cenaze namazının kılınacağı İki Minareli Cami önünde toplanan, Roman vatandaşların yaşadığı Yenimescit ve Mustafa Kemal Paşa mahallesinden yaklaşık bin kişi, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne yürüdü.

  Mahalle sakinlerinin uyuşturucuya karşı önlem taleplerini iletmek amacıyla düzenlediği yürüyüşe katılan Kenan Kabayel'in annesi Mutlu Kabayel, "Ben bir anneyim. Ben oğlumu kaybettim. Başkalarının evlatları yanmasın. Bu satıcılara Tayyip Erdoğan tank yollasın. Bu Keşan'ın bonzaisi bitsin. Başka anneler yanmasın" diyerek feryat etti.

  Emniyet önündeki protestoda makas çekti

  Yaşamını yitiren Kenan Kabayel

  Kenan Kabayel'in babası Ahmet Kabayel de "Sayın Cumhurbaşkanım, Başbakanım, İçişleri Bakanım, Keşan'a el atın. Başka canlar yanmasın. Benim yüreğim yandı. Başkalarının canı yanmasın. Ne olur Cumhurbaşkanım, sesimizi duy" diye konuştu.

  EŞİNE MAKASLA SALDIRDI, LİNÇTEN POLİS KURTARDI

  Polis, emniyet binası önünde yoğun güvenlik önlemi alırken, protestocular uyuşturucuya karşı sloganlar attı. Bu sırada emniyet önünde toplanan protestocular arasında bulunan H.A. ise henüz belirlenemeyen nedenle eşine makasla saldırdı. Saldırıyı görenler H.A.'yı linç etmek istedi. Polis, H.A.'yı öfkeli kalabalığın arasından güçlükle kurtarıp, gözaltına aldı.

  Olayın ardından protestocular, emniyet önünden ayrılarak camiye döndü.

  'KİMLERİN SATTIĞINI İHBAR EDECEĞİZ'

  Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Zafer Akcan ve AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık da cenaze namazının kılınacağı camiye geldi.

  Kalabalığa sağduyulu olmaları konusunda çağrı yapan AK Parti Keşan İlçe Başkanı Boyalık, "Emniyetimiz bu anlamda sizlerin her zaman yanında. Bonzai satan kişilere hep birlikte karşı çıkacağız. Hep birlikte emniyete gidip, kimlerin sattığını ihbar edeceğiz. Sakin olup, hep birlikte bu sorunu çözeceğiz. Acımız büyük. Şimdi hep birlikte namaza girelim" dedi.

  Kenan Kabayel'in cenazesi, öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Enez Yolu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

  Emniyet önündeki protestoda makas çektiEdirne'nin Keşan ilçesinde, sentetik uyuşturucu bonzai kullanımı sonucu yaşamını yitirdiği iddia edilen Kenan Kabayel'in (18) cenazesi için cami önünde toplanan yaklaşık bin kişi, uyuşturucuya karşı önlem taleplerini iletmek amacıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına yürüdü. Yürüyüşe katılan Kenan Kabayel'in annesi Mutlu Kabayel, "Ben bir anneyim. Ben oğlumu kaybettim. Başkalarının evlatları yanmasın" dedi. Bu arada, protestocular arasında bulunan H.A., emniyet önünde eşine makasla saldırınca, kalabalık tarafından linç edilmek istendi. Polis, H.A.'yı kurtarıp, gözaltına aldı.
  Etiketler: Edirne , Uyuşturucu , Ölüm , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı