Gündem Haberleri

  Emniyet önünde gözaltı protestosu

  İSTANBUL DHA
  17.06.2013 - 16:24 | Son Güncelleme:

  TAKSİM Gezi Parkı olayları sırasında dün gözaltına alınan gazeteciler için Türkiye Gazeteciler Sendikası Başkanı Ercan İpekçi ile editörleri gözaltına alınan İMC Tv çalışanları basın açıklaması yaptı

  Vatan Caddesi üzerinde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü yerleşkesi önünde toplanan gruptan ilk olarak Türkiye Gazeteciler Sendikası Başkanı Ercan İpekçi yaptı. Gözaltındaki Ulusal Kanal Kameramanı Emre Fidan ile İMC Tv’nin editörü Gökhan Biçici’nin derhal serbest bırakılmasını isteyen İpekçi, "20 günden beri meydana gelen olaylarda gazetecileri hedef gözettiler. Alanda çalışan meslektaşlarımızdan en az 25’i yaralandı. Bu zamana kadar 9 gazeteci gözaltına alındı. Gazeteci olduğunu söylediği halde basın kartı olmayan kişinin gazeteci olmadığını iddia edemezsiniz" dedi.

  GÖZALTI SIRASINDA YAŞANANLAR KAMERADA

  İMC TV Haber Müdürü Hamza Aktan ise açıklamasında editörleri Gökhan Biçici’nin kasklarında numarası olmayan çevik kuvvet polislerince darp edildikten sonra gözaltına alındığını iddia etti. Grup basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

  Bu arada Gökhan Biçici’nin Şişli’de gözaltı alınması sırasında yaşananların vatandaşlar tarafından cep telefonlarına yansıdı. Görüntülerde Biçici’nin gözaltına alınması sırasında çevredeki vatandaşların tepki gösterdiği görülüyor. Yerde yakan Gökhan Biçici’ye bir polisin tekme atması da görüntülere yansıyor.

   


   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı