Gündem Haberleri

  Emniyet Müdüründen polislere ziyaret

  A.A
  18.06.2013 - 07:20 | Son Güncelleme:

  İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Taksim Meydanı ve Gezi Parkı çevresinde görev yapan polisleri ziyaret etti.

  AKM önü ve Gezi Parkı'ndaki güvenlik önlemlerini inceleyen Çapkın, burada yardımcılarıyla bir süre görüştü.

  Çapkın, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, olaylar nedeniyle polisin bazı iftiralarla karşı karşıya kaldığını belirtti.

  Eylemcilerin içinde marjinal grupların da bulunduğuna işaret eden Çapkın, halkın bilinçlendiğine ve birtakım yanlışları gördüğüne inandıklarını anlattı.

  Polisin yasaların uygulayıcısı olduğunu ifade eden Çapkın, "Dolayısıyla yasa dışı hareket eden bir takım gruplara göz yumması mümkün değildir. Yaptığımız iş budur. Yasal gerekleri ne ise onları yerine getiriyoruz" dedi.

  Hüseyin Çapkın, polise destek olmak için geldiğini aktararak, kendilerinin görevlerini özveriyle yapmaya devam edeceğini söyledi.

  Bir gazetecinin sosyal medyada polise yönelik asılsız iddialar yer aldığını hatırlatması üzerine Çapkın, konuyla ilgilenen ve halkı bilgilendiren birimlerinin olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

  "Tunus’ta çekilen bir fotoğrafı, sosyal medyada görebiliyoruz. Olayın Tunus’ta ve bundan 3-5 sene önce olduğunu söylüyoruz. Bir marjinal grup üyesine 'polis' diyebiliyorlar. Adamı yakalıyoruz, bu adamın geçmiş yıllarda suç işlemiş bir örgüt üyesi olduğunu öğreniyoruz. Sosyal medyaya da bunu veriyoruz. Zaman zaman buna benzer bilgiler geliyor ve hepsiyle de uğraşmaya çalışıyoruz. İnsanlar bazı konulara inanma eğiliminde. Bu dezenformasyonları yapanlar da o insanları yani inanmaya daha fazla meyilli insanlarımızı, kullanmaya çalışıyorlar. Bu insanların sokağa çıkmasını amaçlıyorlar. İlk zamanlar kısmen başarılı oldular ama daha sonra insanlarımız fark etti."

  Gezi Parkı’na yapılan müdahalenin ardından parkta ele geçirilenlere ilişkin soruyu ise Çapkın, "Marjinal örgütlerde molotofkokteyli, havai fişek bulduk. Parça tesirli bomba falan yoktu" şeklinde yanıtladı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı