Gündem Haberleri

  Emniyet Müdürü'nden ilginç uyarı

  Bülent CİVANOĞLU/BURSA, (DHA)
  05.01.2012 - 12:33 | Son Güncelleme:

  BURSA’nın yeni Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, personele farklı bir uyarıda bulundu. Polislerin vardiya değişimlerinde telsizden anons ettirerek banka kredisi için kefil olacak personeli uyardı.

  Geçen ay Malatya’dan Bursa’ya atanan İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, sabah saat 08.00’de polislerin vardiya değişimi sırasında, banka kefilliği konusunda personeline uyarılarda bulundu. 2011 yılında Bursa Emniyet Müdürlüğünde çalışan personel hakkında 571 idari soruşturmanın açıldığı ve bunların 119’unun icra nedeni ile yapıldığının belirtildiği telsiz anonsunda, "Arkadaşınızın işi görülsün diye formaliteden kefil olmayın. ’Borçlu ödemezse, ben öderim’ diyorsanız kefil olun" denildi.

  Bursa Emniyet Müdürlüğü personelinden soruşturma geçirenlerin içersinde kendi borcu olmadığı halde kefillik sebebiyle mağdur olan bir çok personelin bulunduğu dikkat çekilen telsiz anonsunda şu ifadelere de yer verildi:

  "Personelimizin, yaptığı harcamalarda dikkatli olmaları, özellikle kefillik konusunun, ciddi hukuki sonuçlar doğuran, bir yükümlülük olduğunu bilmeleri gerekmektedir. İcra alacağını borçludan değil, kefilden tahsil eder. Ayrıca Emniyet Müdürlüğümüz, personelinin maaşlarından yapılan kesintilerle oluşturulan sosyal fon kaldırıldığından, bu tür mağduriyet yaşayan mensuplarımıza maddi yardım yapılmayacağını bilinmesini rica ederim."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı