Gündem Haberleri

  Emniyet müdürleri tahliye edildi

  Selaatin GÜNDAY/İSTANBUL / DHA
  29.05.2010 - 09:21 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL'da gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonuna ilişkin davada, eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan ve iki emniyet müdürünün de aralarında bulunduğu tutuklu 6 sanığın tahliyesine karar verildi.

  İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada taleplerle ilgili görüşü sorulan Cumhuriyet Savcısı Selim Berna Altay, tutuklu kaldıkları süre ve kaçma şüpheleri bulunmaması dikkate alınarak, tutuklu sanıklar Emin Arslan ile emniyet müdürleri Murat Nemutlu ve Mustafa Aral’ın tahliye edilmesini talep etti. Mahkeme heyeti de Arslan, Nemutlu ve Aral ile birlikte Settar Gürlek, Cengiz Zorlu ve Yakup Budak’ın, tutuklu kaldıkları süre göz önüne alınarak tahliye edilmelerine karar verdi.

  Mahkeme heyeti üyesi hakim Yılmaz Alp, tutuklu sanıklardan Gül Çetintaş’ın da tahliye edilmesi yönünde oy kullandı. Üye hakimlerden İdris Asan ise tüm sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilmesi gerektiğini belirterek, tutuklu 6 sanığın tahliye edilmeleri yönündeki görüşe katılmadığı belirtildi.
  Duruşma, 26 Ekim 2010 tarihine ertelendi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı