Gündem Haberleri

  Emniyet müdür yardımcısına silahlı saldırı

  İbrahim EMÜL/ OSMANİYE (DHA)
  12.10.2011 - 16:19 | Son Güncelleme:

  Osmaniye Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Erol'un içinde bulunduğu makam aracına ormanlık alanda ateş açıldı, 3 kurşunun isabet ettiği otomobilde bulunan Erol ile şoförü yara almadı.Vali Celalettin Cerrah, olayın bir terör faaliyeti olduğu üzerinde durduklarını söyledi.

  Olay saat 12.15’de Hasanbeyli- Osmaniye karayolu Kızıldere Mevkii’nde meydana geldi. İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Erol, bugün sabah gittiği Hasanbeyli İlçesi’nden incelemelerde bulunduktan sonra adı açıklanmayan şoförünün kullandığı makam otomobile ile Osmaniye’ye dönmek üzere yola çıktı.

  Araç Kızıldere Mevkii’ne geldiğinde ormanlık alandan resmi makam otomobiline ateş açıldı. Şoför, silah sesleri üzerine hızla bölgeden uzaklaşıp yakındaki Bölge Trafik Şube Müdürlüğü’ne gitti. Burada yapılan kontrolde otomobilde 3 kurşun izi tespit edildi. Müdür Yardımcısı Erol’un verdiği bilgi üzerine bölgede polis ve jandarma operasyon başlattı.

  Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, polis otomobile yapılan saldırının bir terör faaliyeti olduğu üzerine durduklarını söyledi. Emniyet Müdür Yardımcısı’nın Hasanbeyli’de denetim yaptıktan sonra Osmaniye’ye dönerken ormanlık alanda silah sesleri duyduğunu belirten Cerrah, "Silah sesleri üzerine Bölge Trafik Şube Müdürlüğü’ne gelen arkadaşların yaptığı incelemede otomobilde 3 kurşun izi tespit edilmiş, olay araştırılıyor ama polis otomobiline yapılan saldırının bir terör faaliyeti olduğu üzerinde duruyoruz" dedi.

  İŞTE CELALETTİN CERRAH'IN AÇIKLAMALARI / WEB TV 

  TERÖRDEN SORUMLU MÜDÜR

  Ormanlık alanda resmi makam otomobiline taciz ateşi açılan Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Erol’un Terör, Asayiş, istihbarat, Kaçakçılık ve Güvenlik Şubelerinden Sorumlu Müdür Yardımcısı olduğu bildirildi. Bu arada saldırının tabanca ile gerçekleştirildiği belirlendi. Kurşunların, makam şoförünün bulunduğu kapıya isabet ettiği ve aracın kaportasının delinmediği de anlaşıldı.

  Saldırının gerçekleştirildiği ormanlık arazinde operasyonların devam ettiği bildirildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı