Gündem Haberleri

  Emniyet: Hikmet Fidan'ı PKK öldürdü

  ANKA
  28.10.2005 - 12:06 | Son Güncelleme:

  Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, eski HADEP Genel Başkan Yardımcısı Hikmet Fidan’ın PKK tarafından öldürüldüğünün anlaşıldığını belirttti. Çalışkan, Lübnan eski Başbakanı Refik Hariri’nin cinayet zanlısının da Türkiye’de bulunduğuna dair bir istihbarat olmadığını açıkladı.

  Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, eski HADEP Genel Başkan Yardımcısı Hikmet Fidan’ın PKK tarafından öldürüldüğünün anlaşıldığını belirtti. Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan Emniyet Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.
  Çalışkan, 6 Temmuz’daki HADEP eski Genel Başkan Yardımcısı Hikmet Fidan’ın cinayetinin çözüldüğünü açıkladı. Çalışkan, cinayet için başlatılan soruşturmada yakalanan 3 zanlının tutuklandığını söyledi. "Bu şahsın örgütün üst düzey yöneticilerinin emriyle öldürüldüğü belirlenmiştir" diyen Çalışkan, PKK’nın dünya kamuoyuna iyi görünmek için olayı üstlenmediğini kaydetti.

  "HARİRİ CİNAYETİ ZANLILARI TÜRKİYE’DE DEĞİL"

  Çalışkan, geçen hafta basında yer alan Hariri cinayeti zanlılarının Türkiye’de olduğu yönündeki haberler üzerine yapılan istihbarat çalışmasında böyle bir sonuca ulaşılmadığını açıkladı.
  Çalışkan, zanlıların Türkiye’de olduğuna dair bir bilginin kendilerine ulaşılmadığını söyledi.

  AKRABALARIN TUTUKLANMASI EMNİYETİN SORUNU DEĞİL

  İsmail Çalışkan geçen hafta Emniyet Genel Müdürü Gökhan Aydıner’in kayınbiraderi Osman Şimşek’in tutuklanmasıyla ilgili soruları da yanıtladı.
  Çalışkan, olayın Emniyet’le bir ilgisini olmadığını vurgulayarak, "Ekonomik kriz nedeniyle olabilir, çok normal, senedini ödeyememiş bir işadamı" dedi. Çalışkan, olayın adli mercilere gitmesinin "adil sistemi" gösterdiğini kaydetti.

  İSTANBUL’DA 32 SUÇ ÖRGÜTÜ YAKALANDI

  Suç örgütlerine karşı yapılan mücadelenin sürdüğünü söyleyen Çalışkan, bunda başarı kaydettiklerini bildirdi. Özellikle İstanbul’da yapılan 33 operasyonda 32 örgütün faaliyetlerine son verildiğini ifade eden İsmail Çalışkan, operasyonlarda çok sayıda silahlı ve malzemenin de yakalandığını kaydetti.

  EMNİYET’TEN BAYRAMDA "YOLLARA DİKKAT" UYARISI

  Sözcü Çalışkan, vatandaşlara bayramda yollara dikkat etmeleri çağrısında da bulundu. Bayram döneminde trafik kazalarının arttığına dikkat çeken İsmail Çalışkan, hız limitlerine uyulmasını, hatalı sollamalardan kaçınılmasını, trafiğin yoğun olduğu dönemlerde gerekmedikçe yola çıkılmamasını önerdi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı