Gündem Haberleri

  ‘Emir verenler nerede’ diye yakınıyorlardı

  Turan YILMAZ / ANKARA
  17.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Balyoz tutuklamaları için, “Bugüne kadar diğerleri yakınıyordu. ‘Küçük rütbeliler olarak bunu yapmamız mümkün değil. Bir çeteden söz ediyorsunuz. Biz emir aldıksa emir verenler nerede?’ diyorlardı. Şimdi diğerleri aynı yere gidince, ‘Niye böyle oldu?’ diyorlar” dedi.

  Haksızlıklar olabilir
  Yazıcı, dokunulmazlıklarının kaldırılmasını isteyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na da, “Seçime dört ay kaldı. Madem o kadar istiyorlar, yargılanmak isteyenleri aday göstermesin, gitsinler yargılansınlar. Ne uğraşıyor? Meclis’in bir sürü işi var” diye yanıt verdi. Yazıcı, Meclis’te bir grup gazeteciye şu değerlendirmelerde bulundu:
  “Balyozla ilgili konuşanlar, iddianameyi şöyle bir açmışlar, bir sayfa değil, yarım sayfa okumuşlar mı? İnsanlar bilmeden konuşmaları abesle iştigaldir, yargıya haksızlıktır. İddialara bakınca, insanın hayret edeceği işler var. Burada gerçekten suç işlemeyen insanlar varsa onların ayıklanması lazım. Bu kadar büyük çaplı bir soruşturmada, kovuşturmada ufak, tefek haksızlıklar da olabilir. O ihtimalini düşünerek bunu tümden ‘Böyle şey mi olur?’ dememek lazım. Türkiye’de hakimlik yapan bir insan iş olsun, olay olsun, zevk olsun diye tutuklama yapamaz.”
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı