Gündem Haberleri

  Eminönü'nde yangın: 1 ölü

  A.A.
  22.01.2006 - 09:04 | Son Güncelleme:

  İstanbul Eminönü'nde, bitişik haldeki 3 bölümden oluşan binada çıkan yangında içerde mahsur kalan bir kişi öldü, 1'i kadın 3 kişi hafif yaralı olarak kurtarıldı

  İstanbul Eminönü'ndeki Küçükpazar Hacı Kadın Mahallesi'nde Sarıbeyazıt Caddesi Sarıbeyazıt Camii Sokak'ta bulunan ve giriş katı kartoncu olarak kullanılan 3 katlı bir binanın orta katında, saat 02.00 sıralarında yangın çıktı.

  Bitişik haldeki 3 ayrı bölümden oluşan binada çıkan yangın, yapının eski ve ahşap olmasının da etkisiyle çok kısa sürede büyüyerek tamamını sardı. Yangın sırasında binada kalan bazı vatandaşlar kendi imkanlarıyla dışarı çıkarak kurtulmayı başarırken, bazıları içerde mahsur kaldı.

  Vatandaşlarca kontrol altına alınamayan yangının söndürülmesi için Fatih, Beyoğlu, Bakırköy ve Beşiktaş itfaiye ekipleri olay yerine gönderildi. Ayrıca ambulans ve polis ekipleriyle belediye görevlileri bina yanına sevk edildi.
  Yangına müdahale eden itfaiye ekiplerince, binada mahsur kalan ve hafif yaralanan bir kadın ile dumandan etkilenen Özcan Karabulut (45) ve Ahmet Tiryaki (61) merdiven uzatılarak kurtarıldı. Bu kişilerden Karabulut ile Tiryaki, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Söndürme çalışmalarına rağmen tamamen yanan ve büyük bir bölümü çöken binadaki yangın, itfaiyenin yaklaşık 2 saatlik çalışmasıyla söndürüldü.

  Çökmeler yüzünden uzun süre girilemeyen binadaki yangının ardından yapılan araştırmada, içerde mahsur kalan bir kişinin hayatını kaybettiği anlaşıldı. Olay yerine gelen ve yakınlarının binada kaldığını söyleyerek fenalık geçiren bazı vatandaşlar, polis ve komşuları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Yangının çıkış nedeninin araştırıldığı bildirildi.
  (TB-HGK-ŞP)

  07:17 22/01/06
  "
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı