GeriGündem Eminönü'nde ruhsat toplantısı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eminönü'nde ruhsat toplantısı

EMİNÖNÜ Belediyesi, ilçe belediyelerin ruhsatlandırmayla ilgili müdürlerinin birbirleriyle tanışması ve ruhsatlandırmada yaşanan sıkıntılar ile çözüm yollarının görüşülüp, tartışılması amacıyla toplantı düzenledi.

Eminönü Belediye Başkan Yardımcısı Veysi Birsen, belediyede gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, toplantının ruhsatlandırma konusunda İstanbul’da yaşanan sorunların tartışılarak, rapor haline getirilmesi amacıyla düzenlendiğini söyledi.

Birsen, Eminönü Belediyesi’nce, sıhhi ve gayrisıhhi bütün işyerlerinin sürekli kontrol edildiğini ve bu mekanlara her türlü koşula uygun olduğu takdirde ruhsat verildiğini kaydetti.

Eminönü Belediyesi İktisat İşleri Müdürü Aydın Ağzıkuru da, ruhsat verilecek yere toplum ve çevre sağlığı açısından denetim yapılmadan ruhsat verilmesi halinde bu işin formalite olarak kaldığını belirterek, ‘‘Belediye olarak iskansız hiçbir işyerine ruhsat vermiyoruz. Sadece organize sanayi bölgelerine gideceklere geçici ruhsat veriyoruz. Ancak bu bölgelerde işyerleri tamamlananlara ise ruhsat vermiyoruz’’ dedi. (A.A)


Yorumları Göster
Yorumları Gizle