Gündem Haberleri

  Eminem'e Avustralya'dan şartlı vize

  Hürriyet Haber
  18.07.2001 - 12:17 | Son Güncelleme:

  Avustralya, olay çıkarmadan yaşayamayan rap şarkıcısı Eminem'e "hal ve hareketlerine dikkat etmesi" koşuluyla vize verdi. Grbuyla birlikte Avusralya turnesine çıkacak olan Eminem, eğer şartları yerine getirmezse sınırdışı edilebilecek.

  Avustralya hükümeti, ünlü rapçi Eminem'e, bu ay çıkacağı Avustralya turnesi sırasında ''hal ve hareketlerine dikkat edeceği'' sözü vermesi üzerine vize vermeyi kabul etti.

   Avustralya Aile Derneği, Grammy ödüllü Eminem'in, kadınları ve eşcinselleri aşağılayan besteleri ile küfür ve şiddet içeren şarkıları yüzünden turnesinin yasaklanmasını istemişti.
    
  Göçmen Bakanı Philip Ruddock, yaptığı açıklamada, Eminem'e vizenin, ''ülkenin çok kültürlü toplumu ve değerlerine saygılı olması sorumluluğu taşıdığı'' anlamına geldiğini açık açık ifade ettiklerini belirtti. 
   
  Avustralya toplumunu oluşturan kesimlerin görüş ayrılıklarını kışkırtmak ve yermekten kaçınılması gerektiğini belirten Ruddock, bu gerekleri yerine getirmemenin vizenin iptaline yol açacağını söyledi.

     Avustralya Aile Derneği Sekreteri Bill Meuhlenberg ise gerçek adı Marshall Bruce Mathers III olan sanatçıya vize verilmesi nedeniyle hayal kırıklığına uğradığını ve gençlerden Eminem'in turnesine katılmamasını isteyeceklerini söyledi.

     Eminem ve rap grubu D12, 26 Temmuz'da Melbou 27 Temmuz'da Sydney kentinde konser verecek.  
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı