Gündem Haberleri

  Emine Ülker Tarhan'dan samimi açıklamalar: Bizimki ilk görüşte aşk

  Hürriyet Haber
  20.12.2014 - 10:48 | Son Güncelleme:

  Anadolu Partisi'ni kuran Emine Ülker Tarhan, özel hayatından siyasi yaşamına kadar her şeyi anlattı.

  İşte Posta Gazetesi'nden Neslihan Yavuzcan'a konuşan Tarhan'ın samimi sohbeti:

  BİZİMKİSİ İLK GÖRÜŞTE AŞK

  Eşimle üniversitede tanıştık. Gelenektir; eskiler yenilere kitaplarını verirdi. Umur da bana poşet dolusu Roma hukuku başlangıç kitapları vermişti. Hepsini saklıyorum.
  Bizimki ilk görüşte aşktı. Çok erken ve hızlı karar verdik. Evlendiğimde okulun 3. yılındaydım. Ben son sınıftayken bebeğimiz Tuğçe doğdu.

  BEBEĞİMİ DURUŞMAYA GÖTÜRDÜM

  Bir keresinde duruşmam var ve bebeğimi bırakacak kimsem yok. Kızımı duruşma salonuna götürdüm, kimse görmesin diye bir köşede bıraktım.

  TAMİRAT, YEMEK, DİKİŞ, NAKIŞ BİLİRİM

  Her yemeği pişiririm. Şimdi 'mantı aç' deseniz gayet rahat yaparım. Evdekileri asla yemeksiz bırakmam, hazır yemekten hoşlanmam. Yaz tatillerinde annem kurs verir gibi elektrik, tamir işleri, yemek, dikiş, nakış, dantel, örgü öğretirdi bize.

  MUTLU EVLİLİĞİNİN SIRRI

  İnsanları olduğu gibi kabul edip değiştirmeye çalışmamak. Çocukları birlikte büyüttük ama mesela Umur ev konusunda çok acemidir. Gece 01.00'de dönerdim keşiften, kucağında bebekle kapıyı açar ''Hoşgeldin, ne yiyeceğiz bu gece?' diye sorardı. Bunu o kadar masum yapardı ki kızamazdınız. Makarna bile haşlayamıyor, ne yapacaksınız. Ama marangozluk, musluk tamiri çok güzel yapar.

  QUEEN'İ SEVİYORUM

  Kitap kurduyum. Ev kitap almıyor. Ayrıca müzik tutkunuyum. Neşet Ertaş, Zülfü Livaneli temiz hava gibi gelir. Nilüfer, Candan Erçetin, Queen... Çay, kitap ve yağmuru seyretmek. Evimi, çocuklarımın sevdiği yemekleri yapmayı ve kedimle oynamayı da severim.

  MODA İLE ALAKAM YOK

  Moda ile alakam yok. Süveter, gömlek, ceket giyerim. Takı sevmem. Alışverişe zamanım olmuyor. 29 yaşındaki kızım yapıyor.

  ANKARA SİMİDİNE DAYANAMAM

  Ankara simidine dayanamam. Geçmişte basketbol, hentbol oynamıştım, absket sahası gördüğümde gençlerle oynarım. Yürümeyi de seviyorum

  MUHALEFET GEZİ'DEN DERS ALMADI

  Siyaset, hayat demek. Hayatı güzelleştirmek istiyorum. Kadınlar ikinci sınıf görülmesin, yaşlılar çalıştırılmasın. Gezi'de toplumsal muhalefetin gücünü gördük. Siyasal muhalefetin bundan ders alması lazımdı, alınamadı. Bence bu kara lekedir.

  BARAJ SORUNUMUZ YOK

  Seçime katılma hakkını kazandık. Para meselesini imece usulu aramızda hallediyoruz. Baraj sorunumuz yok.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı