Gündem Haberleri

  Emine Hanım’la Çankaya yanıtı

  Hürriyet Haber
  21.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan, bu değerlendirmeyi yapmadan önce, aile fertlerini evinde toplayıp, ’Çankaya Köşkü’ne gitmemek kin ve nefret yansıması mıdır?’ diye sorup aynı cevabı alsaydı; yine aynı şeyleri söyler miydi? Onlar cumhurbaşkanı ve cumhurbaşkanı eşi oldu da biz olamadık, hazımsızlığı yapan yok bizim yanımızda. Biz Köşk’e ilkelerimiz yüzünden gitmiyoruz

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Kraliçe Elizabeth onuruna Çankaya Köşkü’nde verilen yemeğe katılmamasını "Bu ne kindir, bu ne nefrettir" sözleriyle eleştiren Başbakan Tayyip Erdoğan’a, sert yanıt verdi. Baykal, "Başbakan bu değerlendirmeyi yapmadan önce, aile fertlerini evinde toplayıp, ’Çankaya Köşkü’ne gitmemek kin ve nefret yansıması mıdır?’ diye sorup, aynı cevabı alsaydı; yine aynı şeyleri söyler miydi?" dedi. Baykal, dün grup konuşmasında, Cumhurbaşkanı Gül’ün, eşi Hayrünnisa Gül ile Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın yan yana gelmemeye özen gösterdiği haberlerine gönderme yaptı. Baykal, "Onlar cumhurbaşkanı ve cumhurbaşkanı eşi oldu da biz olamadık, hazımsızlığı yapan yok bizim yanımızda. Biz Köşk’e ilkelerimiz yüzünden gitmiyoruz" dedi. Baykal, konuşmasında özetle şu mesajları verdi:

  Sokakta, pazardayım

  "Başbakan’ın gündeminde varsa yoksa CHP ve Deniz Baykal. Sen bırak CHP’yi, Baykal’ı da işine bak. Neymiş, ’CHP halkla arasında duvar örmüş, kaymak tabakasıyla berabermiş.’ CHP, halkın içinde. Ben koruma ordusuyla dolaşmıyorum. Sabah altıdan gece yarısına kadar sokakta, pazardayım.

  Hediye teatimiz yok

  Eşim ve iki torunumla ortalama bir Türk ailesi gibi yaşamımızı sürdürüyoruz. Kendi işimizi, kendimiz yapıyoruz. Sen kendine bak! Sosyetik 7 yıldızlı otellerde maaile devlet imkanlarıyla yapmak, bizim işimiz değil. Bunlar bizim defterimizde yazmaz. Biz Arap şeyhleriyle otellerde hediye teatisi yapmıyoruz.

  Yolunu ben açtım

  Benim lügatimde kin, nefret yok. Ben kin ve nefret duysam önce sana duyardım. Yüzde 34 oy almış bir partinin genel başkanı olarak, siyasi yasağının kalkmasını sağlayarak sana başbakanlık yolunu açan ben değil miyim?

  Sana tuzak kurmadım

  Sayın Abdullah Gül’e de duymam. Üstelik arkadaşlığından da keyif duyarım. Ama Cumhurbaşkanı seçimine gelince; AKP’nin kurulmasına katkıda bulunan üç kişiden biri olarak onun cumhurbaşkanı seçilmesi, ’Yanlıştır’ demek benim görevimdi. Ben sana tuzak kurmadım. Şimdi Başbakanla kapalı kapılar ardında yapılan özel sohbetlerde, diyorlar ki ’Bu cumhurbaşkanlığı seçiminde hata yaptık.’ Beni dinlememişti. Şimdi pişman. Ben seni, sen o yanlışı görmeden uyarmıştım.
  Seçim ekonomisi

  Gidişat, seçim ekonomisi gidişatıdır. Hükümete, ’Aman elde, avuçta ne varsa, her şeyi, ekonominin gerektirdiği biçimde değil, benim seçim hesabımın gerektirdiği şekilde kullanmalıyım’ anlayış egemen. Çok tehlikeli bir seçim ekonomisi istikametinde sürüklenme ortaya çıkmıştır."
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı