Gündem Haberleri

  Emine Erdoğan'a kadınlardan protesto

  Hürriyet Haber
  09.03.2005 - 10:44 | Son Güncelleme:

  AKP'nin Kadınlar Günü kutlamasında, Emine Erdoğan'ı protesto eden solcu gençler yaka paça, türbanlı kızlar nezaketle dışarı çıkartıldı.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, AKP Sosyal İşler Başkanlığı ile Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle dün düzenlenen, "AB Sürecinde Ayrımcılıkla Mücadele Konferansı" kapsamında yaptığı konuşma sırasında önce sol, sonra da türbanlı kızlar tarafından protesto edildi. Korumaların, solcu ve türbanlı öğrencilere müdahalesi ise çok farklı oldu.

  Emine Erdoğan'ın konuşması sırasında iki genç kız, “8 Mart sizin değil, emekçi kadınlarındır” yazılı bir pankart açtılar.

  Genç kızlara önce salondaki izleyiciler tepki gösterdi, ardından otel görevlileri ile Emine Erdoğan'ın korumaları genç kızları yaka paça salondan uzaklaştırdı..

  Bu sırada protestocuların bağırdıkları, korumaların da ağızlarını kapamaya çalıştıkları görüldü.

  TÜRBANLI KIZLARA FARKLI MUAMELE

  Emine Erdoğan'ın konuşmasına devam ederken, türbanlı dört genç kız, üzerinde, “Ayrımcılığı bir de bana sor”, “Hangi ayrımcılık? Kadın-erkek, açık-kapalı”, “Toplumsal mutabakat yüzde 76, yetmedi mi?”, “Yitirdiğimiz hayatlarımızın hesabını verebilecek misiniz?” yazılı dövizleri ellerinde havaya kaldırdı.

  Türbanlı kızlara bir süre müdahale etmeyen otel görevlileri ile Erdoğan'ın korumaları, daha sonra genç kızları nezaket içinde salon dışına çıkardı.

  Protestocular bu sırada, “Nereye götürüyorsunuz bizi? Biz söz istiyoruz, konuşmak istiyoruz. Kendi çocukları da türbanlı, Amerika'da okuyor” dediler.

  Konferansa, TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın eşi Münevver Arınç, Devlet Bakanı Ali Babacan'ın eşi Zeynep Babacan, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'in eşi Perihan Tüzmen, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün eşi Sevgi Gönül, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, bazı milletvekilleri ve AK Parti'li kadınlar katıldı.
   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı