GeriGündem Emine Erdoğan Yemen'li felçli çocuğu ziyaret etti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Emine Erdoğan Yemen'li felçli çocuğu ziyaret etti

Emine Erdoğan, eşi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, tedavisi için Yemen'den Türkiye'ye gelmesini sağladığı 13 yaşındaki felçli Beşir Ahmed'i hastanede ziyaret etti.

 Erdoğan, Ahmed'in tedavi gördüğü Şirinevler'deki 70. Yıl İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gelişinde, doktor Kadriye Öneş tarafından karşılandı.

Hastanede hastalarla tek tek ilgilenen Emine Erdoğan, hastaların ve hastane çalışanlarının bayramını da kutladı.
Emine Erdoğan, daha sonra Yemen'de 4 yıl önce geçirdiği trafik kazasında felç olan Beşir Ahmed'in tedavisinin sürdürüldüğü fizik tedavi bölümüne geçti.

Bir süre Ahmed'i seven Erdoğan, daha sonra doktoru Kadriye Öneş'ten bilgi aldı. Öneş, Beşir Ahmed'in trafik kazası geçirdikten sonra fizik tedavi görmediğini, bu nedenle geldiğinde oturma güçlüğü çektiğini ifade ederek, Ahmed'in sol tarafında bir sorun bulunmadığını, sağ tarafında ise hareketlerinin kısıtlı olduğunu söyledi.

Ahmed'in bugüne kadar yapılan tedavi sonucu oturma dengesi kazandığını, takılan cihazlar desteğiyle de yürüyebildiğini anlatan Öneş, Beşir Ahmed'in çok hareketli ve gayretli bir çocuk olduğunu belirtti. Öneş, amaçlarının, Ahmed'i yürütmek olduğunu bildirdi.

Emine Erdoğan'ın Beşir Ahmed ile konuşmak istemesi üzerine Kadriye Öneş, Beşir Ahmed'in geçirdiği trafik kazasında dilinin bir bölümünü kaybettiği için konuşamadığını kaydetti.

Erdoğan'ın, Ahmed'in ailesi ile konuşup konuşmadığını sorması üzerine, ailesinin Yemen'in bir köyünde oturduğu, köy ile şehir arasında 4 saatlik mesafe bulunduğu, ailesinin görüşmek için bu yolu katetmesi gerektiği, bu nedenle de Ahmed'in ailesi ile görüşmesinde sorun yaşadığı dile getirildi. Ahmed'in odasında televizyon bulunmadığının da belirtilmesi üzerine Emine Erdoğan, telefon ve televizyon eksikliği konusunu not aldırdı.

Beşir Ahmed'e, çikolata, çiçek ve oyuncak araba hediye eden Erdoğan, bir süre Ahmed ile birlikte oynadı.
Emine Erdoğan'a elini öperek teşekkür eden Beşir Ahmed, daha sonra yürümek istedi. Bunun üzerine Erdoğan, Beşir Ahmed'in koridora kadar yürümesine yardımcı oldu. Başbakan Erdoğan, 2005 yılının Ekim ayında Yemen ziyareti sırasında gördüğü Beşir Ahmed'in tedavi için Türkiye'ye gelmesini sağlamıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle