Gündem Haberleri

  Emeklileri dolandıran şebeke çökertildi

  Bülent CİVANOGLU- Selahattin BUDAKOĞLU/BURSA, (DHA)
  12.10.2008 - 14:31 | Son Güncelleme:

  BURSA Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İstanbul'dan kiraladıkları otomobille kent kent gezip, bankalardan emekli maaşını çeken yaşlıları dolandıran şebekeyi çökertti.

  Gözaltına alınan 5 zanlı, dolandırdıkları 15 emekli tarafından da teşhis edildi.

  Bursa Emiyet Müdürlüğü'nün açıklamasına göre, bankaların önünde otomatik para çekme makinesinden para çeken emeklilerin yanına gelen dolandırıcılar, “Amca ben senin oğlunun arkadaşıyım. Ona borcum vardı. Sana ödesem olur mu?” diyor. Daha sonra cebinden bütün para çıkartan dolandırıcılar, üzerini vermesini istedikleri emeklilerin ceplerinden çıkardığı parayı alarak kaçıyor.

  Yapılan 15 şikayeti değerlendiren polis, ifade ve eşkallerden Okan Çavdar (40), Ramazan Akdoğan (33), Raci Çayarlar (52) Hüseyin Akdoğan (29) ve Hasan Yalvaç'ı (29) İstanbul'da düzenlenen eş zamanlı operasyon ile yakaladı. Kiraladıkları otomobille bölgeyi gezip banka önünde para çeken emeklileri en az 20 bin TL dolandırdığı öne sürülen zanlılar, kendilerine yöneltilen suçlamayı kabul etmedi.

  Emekliler tarafından birçok kişi arasında tespit edilen zanlılardan Hüseyin Akdoğan ve Hasan Yalvaç ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılırken ‘dolandırıcılık’tan birçok suç kaydı bulunan Okan Çavdar, Ramazan Akdoğan ve Raci Çayarlar ise ‘dolandırıcılık’ suçundan Adliye'ye çıkartılacak.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı