GeriGündem Emekli Vali Mehmet Çetin, ‘Yılın Babası’ seçildi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Emekli Vali Mehmet Çetin, ‘Yılın Babası’ seçildi

Emekli Vali Mehmet Çetin, ‘Yılın Babası’ seçildi
refid:15082142 ilişkili resim dosyası

Konuşma bozukluğu olan ve Eskişehir'de eğitim gören 5 yaşındaki kızı Zehra Beyza Çetin için Ağrı Valiliği görevinden emekliğini isteyerek ayrılan Mehmet Çetin, Eğitim-Bir-Sen Şubesi tarafından ‘Yılın Babası’ seçildi.

Ağrı eski Valisi Mehmet Çetin, Anadolu Üniversitesi Dil ve Konuşma Bozuklulukları Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde (DİLKOM) eğitim gören kızı Zehra Beyza Çetin için geçen nisan ayında emekliye ayrılarak Eskişehir'e gelmişti.

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Eskişehir Şubesi, eski Vali Mehmet Çetin'i Eskişehir'de ‘Yılın Babası’ seçti. Sendika binasında düzenlenen törende şube başkanı İsmail Altınkaynak, Mehmet Çetin'e üzerinde ‘Örnek baba, değerli valimize sevgi ve saygılarımızla’ yazılı kızı Zehra Beyza ile çekilmiş olan çerçeveli fotoğrafını hediye etti.

Şube Başkanı İsmail Altınkaynak, “Sayın valimizi protokoldeki yerini yaşlı bir teyzeye vermesinden dolayı tanımıştık. En değerli varlığı kızı için valiliği bırakması bizim için çok önemli. Değerlerine sahip çıkan bir devlet büyüğü, ailesine sahip çıkan bir baba olduğu için onu yılın babası ilan ediyoruz. İnşallah tüm babalara ve devlet adamlarına örnek olacaktır” dedi

‘FEDAKARLIK YAPMADIM, BABA OLMANIN GÖREVİNİ YAPTIM’
Kızının eğitimi için emekli olan eski Vali Mehmet Çetin, yaptığının fedakarlık değil, baba olmanın görev ve sorumluluğu olduğunu söyledi. Devlet makamlarının amaç değil araç olduğunu ifade eden Çetin şöyle konuştu:
“Beni duygulandırdınız, çok teşekkür ediyorum. Bizim çektiğimiz sıkıntı bile değil. Bizim yaşadıklarımız dışında ülkemizde sesini duyuramamış evlatlarının sağlıkları için çok zor koşullarda mücadele eden binlerce, on binlerce aile ve baba var. Ben her zaman onları düşünüyorum. Onların sıkıntılarını da vicdanımda hissediyorum. Çok şükür şu anda emekli bir valiyim, sosyal güvencem ve Türkiye koşullarında önemsenecek düzeyde bir emekli maaşım var. Ama ülkemizin koşullarında gerçekten çok sıkıntılarla boğuşan, çocuklarının sağlık problemi benimkisinden çok ileri düzeyde olan çok kişi var. Ben Eskişehir’e kızım için geldim. Bizim ailece aldığımız bu karar ve bu kararın gereğini yapmak kamuoyuna bir fedakarlık olarak yansıtıldı. Bir anlamda belki fedakarlık ama işin doğrusu, bu karar sonucunda emekli olarak valiliği bırakmam sadece baba olmamın görev ve sorumluluğunu yerine getirmekten ibarettir. Ben fedakarlık olarak bakmıyorum. Şimdi ‘50 yaşında valilik nasıl bırakılır?’ diye soruyorlar. Devletin bize sunduğu makamlar, mevkiler, unvanlar amaç değil araçtır. Halkımıza, ülkemize hizmet etmenin aracıdır. Gerektiğinde bu araçları terk etmeyi de bilmek gerekiyor. Amaçtan sapmamak gerekiyor. Bu arada maalesef terör eylemleri son zamanlarda arttı. Her gün şehit haberleri alıyoruz. Bütün şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Yakınlarına ve Türk Silahlı Kuvvetlerine de başsağlığı diliyorum. Askerimiz, polisimiz bu mücadeleye sonuna kadar devam edecektir.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle