GeriGündem Emekli polis MR'ı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Emekli polis MR'ı

Emekli polis MR'ı

AYDIN'da önceki gece kayınpederi Necati K.'ye (80) MR çektirmek için Nazilli Devlet Hastanesi’ne gelen emekli polis memuru Beyhan Ş. (57), belindeki silahla manyetik çekim gücü yüksek odaya girdi.

Üzerindeki metal eşyaları çıkarması gerektiğini unutan Beyhan Ş., kayınpederine yardım etmek isterken MR cihazına yaklaşınca, belindeki silah cihazın mıknatısına yapıştı. Bir anda korku ve paniğe kapılan görevliler, piyasa değeri 1 milyon dolar olduğu belirtilen cihazın mıknatısına yapışan tabancayı tüm uğraşlara rağmen yerinden kıpırdatamadı.

Bu esnada tabancanın tetiğinin çekili olduğunu fark eden görevli, durumu MR cihazını kiralayan özel şirket yetkilisine iletti. Şirket görevlisi, titiz bir çalışmayla silahın açık olan mekanizma bölümüne, olası bir ateşlemeyi önlemek amacıyla sert bir cisim yerleştirdi.

Daha sonra 5 metre uzunluğundaki bakır kablonun ucundan düğümle bağlanan tabanca, 5 kişinin güçlükle çekmesi sonucu, 2 saat süren çalışmayla bulunduğu yerden sökülebildi. Şarjörü çıkarıldıktan sonra mekanizması kontrol edilen tabancanın namlusunda mermi bulunmadığı görüldü.

Şirket yetkilisi, emekli polis memuru Beyhan Ş.'den şikâyetçi oldu. Beyhan Ş., şarjöründe 3 mermi olan silahını alıp yaşananlar nedeniyle özür diledi. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle