Gündem Haberleri

  Emekli işçinin Ergenekon protestosu

  Mustafa OĞUZ/İZMİR, (DHA)
  22.04.2009 - 11:22 | Son Güncelleme:

  ERGENEKON soruşturmasının 12'inci dalgasına çeşitli tepkiler gösterilirken; İzmir'de emekli işçi Ergun Çetinkaya, 1960 model otomobile astığı Türk bayraklı Atatürk posterleriyle kentte dolaşarak sessiz protestoda bulunuyor.

  İzmir'de emekli 60 yaşındaki Ergun Çetinkaya, 1960 model, üstü açık kırmızı renkli otomobiline astığı Türk bayraklı Atatürk posterleriyle kenti bir ucundan diğer ucuna dolaşarak, Ergenekon soruşturması kapsamındaki, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan'ın da evinin arandığı 12'nci dalga operasyonuna karşı sessiz protestosunu 10 gündür sürdürüyor.

  Çetinkaya'nın bu ilgiç protestosuna ilk bakışta anlan veremeyenler, onun üzeri açık eski model araçtaki Atatürk posterleriyle düğün ya da sünnet kutlaması için dolaştığını sanıyor. Bunu Ergenekon operasyonunu protesto için yaptığını öğrenenler şaşırıyor.

  Çetinkaya, Ergenekon operasyonunun son dalgasında yaşananların duyarlı her insan gibi kendisini de üzdüğünü belirterek, “Ülkesini seven bir insan olarak bu haksızlığa sessiz kalamazdım. Aklıma üzeri açık arabam ile Atatürk posterleri ve Türk bayrağıyla şehri baştan başa dolaşıp sessiz protesto bulunmak geldi. İzmirliler eylemimin amacını öğrenince bana büyük destek veriyorlar” dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı