GeriGündem Emekli astsubay gözaltında
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Emekli astsubay gözaltında

Emekli astsubay gözaltında
refid:13297878 ilişkili resim dosyası

Ergenekon Soruşturması'nda tutuklanan Tuğgeneral Levent Ersöz’ün tedavi gördüğü İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi İç Hastalıklar Servisi'nde olay çıkaran ve havaya ateş eden Erhan Keskin'in suçladığı emekli Astsubay Sedat D., dün gözaltına alındı.

Poliste çelişkili ifadeler veren ve emekli astsubay olduğu yalanını söyleyen Erhan Keskin, önceki gün Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne çıkarıldı. Erhan Keskin, savcılıkta verdiği ifadede “Levent Ersöz'ün hastanede yattığını ben de emekli astsubay Sedat D., de biliyor. Hastaneye Levent Ersöz'ün yanına beni o gönderdi. Amacımız olay çıkarıp gündemi değiştirmekti. Amacımıza ulaştık” dedi. Nöbetçi mahkeme Erhan Keskin'i tutukladı.

Erhan Keskin'in ifadesinde suçladığı Emekli Astsubay Sedat D. de gözaltına alındı. Daha önce bilgisine başvurulan Sedat D., Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorguya alındı. Suçlamayı kabul etmeyen Sedat D., “Erhan Keskin'le 1995 yılında araba satışından tanışıyoruz. Kendisiyle zaman zaman görüşüyorduk. 2004'ten beri görüşmüyoruz. Ancak kendisini hastaneye göndermedim. Böyle bir şey yok” diye ifade verdi. Sedat D.'nin yarın Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edilmesi bekleniyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle