GeriGündem 'Emekçilere çiçek uzatın, gaz bombası atmayın'
Paylaş
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
    0
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

'Emekçilere çiçek uzatın, gaz bombası atmayın'

ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras, beraberindekilerle birlikte Şişli’de bulunan ve sabahın erken saatlerinden bu yana polis müdahalesinin yapıldığı DİSK’in binasına geldi.

DİSK, KESK ve Türk-İş’in çağrısıyla bugün tek kortejden Taksim’e yürüyecek olan grupların buluşma noktası olan Şişli’deki DİSK binası polis ablukası altında. Çok sayıda kişinin olduğu DİSK binası önünde toplananlara sabahın erken saatlerinden itibaren çevik kuvvet ekipleri tazyikli su ve gaz bombasıyla müdahale ediyor. Bina önünde toplanmalar oluyor. Toplanan gruplara polis müdahale ederek dağıtıyor. Polisin en son müdahalesinde DİSK binasının girişine de gaz bombası atıldı.l

CHP’li bazı milletvekillerinin bulunduğu DİSK binasına, ÖDP’li Genel Başkanı Ufuk Uras’ta geldi.

Uras, girişte gazetecilerin sorusu üzerine, bir kere daha hükümetin demokrasi sınavında sınıfta kaldığını ve yüzüne gözüne bulaştırdığını söyledi. Uras, 1 Mayıs’ın bütün dünyada küresel bayram olarak kutlandığına dikkat çekerek, “Gün orantılı güç kullanma günü değil, aklımızı kullanma günü. Emekçilere çiçek, el uzatılması gerek gaz bombası değil, karşınızdaki düşmanınız değil, düşman gibi davranıyorlar. Emekçilerden nefret ediyorlar. Bu gösterdikleri enerjiyi sosyal devlet için gösterilseydi insancı bir yaşama kavuşurduk” diye konuştu.

Uras, bugün 1 Mayıs’ı kutlamak için Taksim’e yürüyeceklerini ve bunun kalabalık bir şekilde yapılacağını kaydetti.

Bu arada CHP’li milletvekilleri ile Uras, DİSK ve diğer sendika yöneticileriyle görüşmelerini sürdürüyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle