GeriGündem ’Elveda Rumeli’nin setine Gül sürprizi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

’Elveda Rumeli’nin setine Gül sürprizi

’Elveda Rumeli’nin setine Gül sürprizi
refid:8838281 ilişkili resim dosyası

Cumhurbaşkanı Gül, "15. Orta Avrupa Ülkeleri Cumhurbaşkanları Zirvesi"ne katılmak üzere bulunduğu Makedonya’da Manastır kentine giderek, Atatürk’ün askeri eğitim aldığı Manastır Askeri İdadisi ile İshak Çelebi Camii ve "Elveda Rumeli" dizisinin setini ziyaret etti.

İŞTE FOTOĞRAFLARI

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül, Makedonya ziyaretinin ilk gününde, Resne kentinin ardından Manastır’a gitti. Gül, bugün müze olarak kullanılan Ulu Önder Atatürk’ün 1896-1899 yılları arasında askeri eğitim gördüğü Manastır Askeri İdadisi’ni ziyaret etti.

Türk soydaşlar ve çocuklar tarafından sevgi gösterileriyle karşılanan Cumhurbaşkanı Gül’e, 2 Türk öğrenci Atatürk şiirleri okudu. Atatürk için askeri idadinin içinde oluşturulan özel anı odasını gezen Cumhurbaşkanı Gül, buradaki Atatürk büstüne çelenk bıraktı.

Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra Manastır’ın merkezindeki Şirok Sokağı’nda yürüyerek 1506 yılında yapılan ve Manastır Kadısı İshak Çelebi’nin adını taşıyan camiyi gezdi. Yol boyunca kendisine ilgi gösteren Türk soydaşlarla sohbet eden Cumhurbaşkanı Gül, onlarla fotoğraf çektirdi. Gül, daha sonra özel bir televizyon kanalında yayınlanan "Elveda Rumeli" dizisinin setini ziyaret etti. Gül’ü, sete gelişinde, dizide "Sütçü Ramiz" karakterini canlandıran sanatçı Erdal Özyağcılar karşıladı. Kendisini Manastır’da ve setlerinde görmekten duyduğu mutluluğu Gül’e aktaran Özyağcılar ziyareti için Cumhurbaşkanı’na teşekkür etti. Cumhurbaşkanı Gül de Türklerin 600 yıldır Balkanlar’da olduğunu ve ortak bir kültür bulunduğunu belirterek, "600 yıllık tarihi canlandırdığınız için teşekkür ederim. Balkanlar, bizim için çok önemli. Bizim dostluğumuz, çok eskilere dayanıyor, siz de buna büyük katkıda bulundunuz. Diziniz, kültürler arası diyaloğa ve Balkanlar’la işbirliğine de büyük katkı sağladı" dedi. Gül, evde olduğu sürece diziyi izlediğini kaydetti.

Hürriyet’i imzaladı

CUMHURBAŞKANI Gül’ü sette "Sütçü Ramiz" rolünü oynayan Erdal Özyağcılar karşıladı. Özyağcılar, Hürriyet’te geçen hafta yayınlanan "Gül, Sütçü Ramiz’i görmeye gidiyor" başlıklı haberi Gül’e uzatarak imzalamasını rica etti. Gül de haberin üzerine, "Sütçü Ramiz’i Manastır’da görmeye geldim, çok mutlu oldum" şeklinde imzasını attı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle