Gündem Haberleri

  Elleri yıldızların saçında

  Hürriyet Haber
  25.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dadılar, yardımcılar, özel sekreterler ve kuaförler... Ünlü kişileri yakından tanıyan, sırlarını bilen ve zaman zaman da bu bilgileri kitaplarda toplayıp zengin olmayı başaran görevliler. İşte Hollywood ünlülerinin kuaförü Sally Hersberger'den ilginç açıklamalar...

  Ünlülerin bir türlü vazgeçemedikleri ama aynı zamanda çekindikleri kişiler arasında kuaförler çok önemli bir yer tutuyor. Sinema dünyasında ve jet sosyetede ünlü kadınların tercih ettikleri kuaförler, genellikle onların sırdaşları da oluyorlar. Bir koltukta dakikalarca oturup güzelleşmeyi bekleyen kadınlar, bazan en gizli sırlarını başlarında dolaşıp duran ellerin sahibine açıklıyorlar.

  Hollywood'un ünlü kadınlarının saçları ve sırları Sally Hershberger isimli genç bir kadına emanet. Hershberger'in marifetli elleri, ünlü yıldızların saçlarına şekil veriyor, onları daha da güzelleştirmeye çalışıyor. Hollywood'da sayılamayacak kadar çok kuaför var ama Hershberger genç kuşak yıldızları kendine bağlamış. On yıldan beri Hollywood kadınlarının saçlarını o tarıyor, yüzlerine en uygun saç modellerini o yaratıyor. Dahası yıldızların filmlerde canlandıracakları tipler için de değişik saç modelleri uyguluyor.

  Saç kesimi önemli

  Meg Ryan, Michelle Pfeiffer, Sandra Bullock, Cindy Crawford, Nicole Kidman, Courtney Love, Natasha Richardson, Julia Roberts, Catherine Zeta Jones ve Meryl Streep gibi yıldızlar, Hershberger'in ünlü müşterilerinden sadece birkaçı. Saçların kesimi tabii ki en önemli konu. Saç kesiminde başarılı olamayan bir kuaförün isim yapması olanaksız. Hershberger, ‘‘Ben saç kesiminde çok özel bir teknik uygulamıyorum'' diyor. ‘‘Sadece saçların doğal bir şekilde başı çevrelemesini sağlıyorum.'' Hershberger'in ünlü müşterileri bu genç kadına öylesine güveniyorlar ki, çoğu zaman saçları tarandıktan sonra aynada kendilerini incelemek zahmetine bile katlanmıyorlar.

  Ünlülerden anılar

  Hershberger'e göre en sabırsız yıldız, Julia Roberts. ‘‘Julia Roberts'ın hep acelesi vardır. Koltuğa oturur oturmaz, işimin ne zaman biteceğini sorar. Ünlü yıldız Kiefer Sutherland ile nişanlandığı sırada bir gün beni evine çağırdı. 'Kes şu saçlarımı' dedi. Ben Julia'nın yüzüne çok yakışan uzun saçlarını kesmeye kıyamadım. Tereddüt ettiğimi görünce, Julia sabırsızlandı 'Sana kes şunları dedim' diye bağırdı. Çaresiz kalmıştım. Saçları kesmeye başladım. Anladığım kadarıyla Julia Roberts o günlerde hayatını değiştirmeye kararlıydı. Hayatını değiştirirken dış görünüşünü de yenilemek istiyordu.

  Gedikli müşterilerim arasında Meg Ryan'ın yeri başkadır. Evli ve çocuk sahibi bir genç kadın olmasına karşın çocuksu bir görünüşü vardır. Meg Ryan'ı bu haliyle beğenenlerin sayısı çok fazla. Ama yıldız yaşının kadını olmaya pek hevesliydi. Bir gün bana geldi ve 'Sally beni yeniden yaratmanı istiyorum' dedi. Biraz düşündüm. Meg'in saçları çok gür ve dalgalıydı. Bu saçlarla harikalar yaratılabilirdi. Meg'de yeni bir saç modeli denemek istedim. Sonunda usturayla gelişigüzel kesilmiş saç modelini yarattım. Bugün Meg Ryan'ın stilini benimseyen pek çok kadın var.

  Nicole Kidman, uzun saçların kadınlara daha seksi bir görüntü kazandırdığına inanır. Avustralyalı yıldız Amerika'ya geldiğinden beri, onun saçlarıyla ben ilgileniyorum. Bir ara sarı ve omuzlarına dökülen kıvırcık saçlarıyla dikkat çekiyordu. Daha sonra kıvırcık uzun saçların ona şen şakrak bir genç kız havası verdiğini ve artık olgun bir genç kadın olmak istediğini belirtti. Ona kocası Tom Cruise'un da çocuksu bir havası olduğunu ve bu haliyle birbirlerine çok yakışan bir çift oluşturduklarını anlattım. Fakat Nicole, kararını vermişti. Saçlarının önce rengini değiştirdik. Sonra kıvırcıklar yok oldu. Yıldızın saçlarının ön kısımlarını biraz kısalttım. Böylece yeni bir saç modeli doğmuş oldu. Nicole Kidman kararlı ama uysal bir müşteridir.

  Michelle Pfeiffer, en eski müşterilerimden biri. Onu tanıdığım zaman saçları çok seyrekti. Uzun süre saçlarına tedavi uyguladık. Bu ünlü yıldızın saçları artık eskisine göre çok daha gür. Ben de saçlarının daha hacimli görünmesi için çalışıyorum. Michelle, çok alçak gönüllüdür. Dostlarına yardım etmek için kendini paralar. Sinemada çok daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum.

  Courtney Love için başkalarına benzemek ne yazık ki bir tutkuya dönüşmüş. Ona değişik saç modelleri önerdim ama Meg Ryan'a benzeme hevesinden bir türlü vazgeçmedi. Onun da saçlarını usturayla keserek biraz Meg Ryan'ınkilere benzettim.''

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı