Gündem Haberleri

  Elinden tutup ölüme götürmüş

  Cüneyt SÖZ/İSTANBUL
  02.03.2005 - 01:49 | Son Güncelleme:

  Çorap fabrikatörü Kemal Kilerci’nin öldürdüğü kızı Gizem’i en son gören ayakkabıcıdaki tezgahtar, ‘Babası gelip, ‘Kızım şimdi boşver ayakkabıyı. Annen de ayakkabı almak istiyordu. Biraz sonra birlikte gelip bakarsınız’ diyerek elinden tutup dükkandan çıkardı. Sonra olanları duyduk’ dedi.

  HALKALI’da eşi ve iki çocuğunu öldürdükten sonra intihar eden Can Çorap Fabrikası’nın sahibi Kemal Kilerci’nin 17 yaşındaki kızı Gizem’i ayakkabı bakması için gönderdiği mağazadan kendisinin gidip çağırdığı ve elinden tutarak ölüme götürdüğü ortaya çıktı.

  Fabrikanın yanındaki ayakkabıcıda Gizem’i son gören tezgáhtar yaşadıklarını şöyle anlattı:

  ‘Genç kız bize geldi. Bir süre ayakkabılara baktı. Yanına gidip nasıl bir şey aradığını sordum. ‘Dize kadar olan bir şey istiyorum’ dedi. Kahverengi bir çizme beğendi. Ayağına olmayınca 40 numarasını istedi. Bu sırada babası geldi. ‘Kızım şimdi boşver ayakkabıyı. Annen de ayakkabı almak istiyordu. Biraz sonra birlikte gelip bakarsınız’ diyerek elinden tutup dükkandan çıkardı. Sonra olanları duyduk.’

  İŞ İLİŞKİLERİ ARAŞTIRILIYOR

  İşadamının, İtalya ve Türkiye’den aldığı tekstil makineleri için bazı bankalara 50-60 milyar lira civarında borçlandığı belirtilirken, geçen ay Merter’deki evini ipotek ettirdiği belirtiliyor.

  Kilerci’nin yakınları, 43 yaşındaki Kemal Kilerci’nin borçlarının malvarlığına oranla çok az olduğunu ileri sürerek, ‘İtalya ve Türkiye’deki bazı firmalardan tekstil makineleri almıştı. Onlara karşılık bazı bankalara 50-60 milyar kadar borçlandı. Ayrıca ailesinin de durumu gayet iyiydi. Söylese yardımcı olurlardı. Bulgaristan’da yaptığı işleri araştırıyoruz’ dediler.

  Olayla ilgili soruşturma başlatan Küçükçekmece Savcılığı da, işadamının ticari ilişkilerini ve borçlarını incelemeye aldı.

  Olay günü 38 yaşındaki eşi Aysun Kilerci ile 17 yaşındaki kızı Gizem ve 13 yaşındaki oğlu Alican’ı kahvaltı için Halkalı’daki fabrikasına çağıran Kemal Kilerci, önce yalnız gelen eşini öldürmüştü. Kilerci, fabrikaya birlikte gelen çocuklarından kızını ayakkabı bakması bahanesiyle mağazaya gönderdikten sonra oğlunu öldürmüş, en son olarak da kızını katletmişti. Kilerci, tabancasındaki son kurşunu da kafasına sıkarak intihar etmişti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı