Gündem Haberleri

  Elif’i isteyecek

  Hürriyet Haber
  17.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Almanya eski Başbakanı Helmut Kohl, dün öğle üzeri Türk kızı Elif Sözen'i ailesinden istemek için gizlice İstanbul'a geldi. Elif ve Peter'e yarın, Sözen Ailesi'nin evinde söz kesilecek.

  ALMANYA eski Başbakanı Helmut Kohl, oğlu Peter'in 11 yıldır aşk yaşadığı Türk kızı Elif Sözen'i ailesinden istemek üzere dün gizlice İstanbul'a geldi. Kolh, yarın Elif'i oğlu Peter'e ailesinden isteyip söz kesecek.

  Almanya'yı uzun yıllar başbakan olarak yöneten ve iki Almanya'yı birleştirerek tarihe geçen Helmut Kohl, seçim kaybettikten sonra partisi CDU'ya usulsuz bağışlar almak ve vergi yolsuzlukları yapmak suçlamalarıyla başı dertte olmasına rağmen, Peter'in mutluluğu için dün saat 12.30'da İstanbul'a geldi. Kohl ile birlikte büyük oğlu Walter Kohl'ün de Lufthansa Hava Yolları'nın tarifeli uçağıyla geldiği öğrenildi. Kohl ailesi Çırağan Oteli'ne yerleşti.

  İstanbul'a gizlice inen eski Başbakan Helmut Kohl, yarın ünlü işadamı İbrahim Bodur'a ait Kale Kalıp Makine ve Katalıp Sanayii A.Ş.'nin Genel Müdürü olan Kemal Sözen'den kızı Elif'i oğlu Peter'e isteyecek. Kemal Sözen çevresinde muhafazakarlığıyla tanınıyor.

  NİSAN’DA DÜĞÜN VAR

  Ekonomist olan ve borsa konusunda uzmanlığı ile tanınan 35 yaşındaki Peter ile uluslararası ilişkiler üzerine yüksek öğretim gören Robert Koleji mezunu 32 yaşındaki Elif, Nisan ayında evlenecekler.

  1991 yılında İtalya'da geçirdiği trafik kazası sonucunda uzun süre yoğun bakımda yatan Peter ile 11 yıldır birlikte olduğu Elif'in aşkı 3 yıl önce ortaya çıkmıştı. Birlelikleri ile ilgili haber, özellikle Almanya kamuoyunda bomba gibi patlayan çift, Londra'da birlikte yaşıyor.

  Müthiş bir Türk dostu olan ve Türkiye'nin dış tanıtımında gönüllü savaşçı olduğu belirtilen Peter ile Elif Sözen yıllar önce ABD'de Massachusetts İnstitute of Technology'de master yaparken tanışmışlardı.

  Her iki aileye yakın çevreler Kohl'ün 37 yaşındaki büyük oğlu Walter'in Nisan'da evlendiğine dikkat çekerek Peter ile Elif'in evliliğinde de bu geleneğe uyulacağını söyledi. Aynı kaynaklar ‘‘6 dil bilen Peter, birliktelikleri sırasında Elif'ten Türkçe'yi de öğrendi’’ dedi.

  Büyük aşkı Oya Berberoğlu ortaya çıkarmıştı

  Okul ve meslek hayatı son derece başarılı olan Elif, matematik okumaya gittiği ABD'de aynı üniversitenin ekonomi bölümünde okuyan Peter ile 11 yıl önce tanıştı. Türk kızı Elif ile Peter'in büyük aşkı üç yıl önce Hürriyet'te yayınlanan bir habere kadar sır olarak saklandı. Çok az kişinin bildiği bu aşk Hürriyet Yazarı Oya Berberoğlu'nun ‘‘Elif, Kohl'e gelin oluyor’’ başlığı ile duyuruldu. Haber Almanya'da bomba gibi patladı, İngiltere'deki gazetelerde manşet oldu.

  Peter kaza geçirince 750 bin mark ödedi

  KOHL, oğlu Peter ve eşi Hannelore, İtalya'da kaza geçirince Alman Hava Kuvvetleri'nden uçak temin ederek bu ülkeye gitti. Dönüşte kendisine 750 bin marklık fatura kesildi. Kohl, aynı uçuşu özel hava yolu ile yapması halinde ne ödeyeceğini araştırdı. 150 bin marklık fatura çıktı. Bunun üzerine Hava Kuvvetleri'nin faturasına itiraz etti. Hava Kuvvetleri de Kohl için VIP uçuşu yaptıklarını, özel hazırlıklar nedeniyle farklı bir masraf çıktığını belirterek, faturada ısrar etti. Kohl de bu parayı ödedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı