Gündem Haberleri

  Eli çabuk hırsız güvenlik kamerasında

  Fatih KARAÇALI/ADANA, (DHA)
  07.10.2007 - 12:03 | Son Güncelleme:

  ADANA’da işletme sahibinin çok kısa süre ile dışarı çıkmasını fırsat bilen hırsız, uzandığı çekmecelerden el çabukluğuyla cep telefonu ve paraları çaldı. Sakin görünümlü ve rahat davranan hırsız güvenlik kamerasınca görüntülendi.

  Hırsızlık olayı, Yeniyurt Mahallesi Mücahitler Caddesi’ndeki Halil Ulusoy’a ait marketin muhasebe bölümünde geçen hafta meydana geldi. Market sahibi ve muhasebe elemanının çalıştığı sırada hırsız, gözüne kestirdiği işyerinin çevresinde dolaşmaya başladı. Birkaç kez marketin önünde ileri geri gidip gelen hırsız, Ulusoy’un yalnız olmasından ve arka tarafa gitmesinden yararlanarak içeri girdi. Tam hırsızlık yapacağı sırada market sahibi Ulusoy’un ofise girmesiyle amacına ulaşamadı. Ulusoy’a bir şeyler sorduktan sonra dışarı çıkan hırsız, yeniden market çevresinde dolaşıp fırsat aramaya başladı. Ulusoy’un bir kaç saniyelik dışarı çıkmasını fırsat bilen hırsız tekrar marketin muhasebe bürosuna girip, güvenlik kameralarının varlığından habersiz, el çabukluğuyla masaların üzerinde ve çekmecelerdeki 2 cep telefonu ile yaklaşık 2 bin 500 YTL’yi alıp sakin şekilde ayrıldı.

  Halil Ulusoy, markete döndüğünde cep telefonları ve paraların çalındığını fark edince polise haber verdi. Güvenlik kamerasının izlenmesi sonucu kimliği belirlenen zanlının yakalanması için çalışmalara başlandı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı