Gündem Haberleri

  Eleştirileri çekeceksin

  Ali DAĞLAR / İSTANBUL
  16.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Pamukova’daki hızlandırılmış tren faciasından 2 ay sonra alındığı görevine, mahkeme kararıyla dönen TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman’ın, Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) Genel Başkanı Fehmi Kütan aleyhine açtığı tazminat davası reddedildi. Kararda ifade özgürlüğünün, demokratik toplumun vazgeçilmez unsuru olduğu vurgulandı.

  50 BİN YTL İSTENDİ

  Ankara 11’inci Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvuran Pamukova kazası sırasındaki TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman’ın avukatları kazanın ertesi günü basın toplantısı yapan BTS Genel Başkanı Fehmi Kütan’ın, TCDD yönetimi için kullandığı ifadelerin müvekillerinin kişilik haklarına saldırı niteliğinde olduğu öne sürdüler. Karaman’ın, hızlandırılmış tren projesini teknik verilere dayanarak gerçekleştirdiği iddia edilen dilekçede, davalıdan 50 bin YTL tazminat istendi.

  SERT ELEŞTİRİ OLABİLİR

  Mahkeme davayı şu gerekçelerle reddetti: "İfade özgürlüğü demokratik toplumun vazgeçilmez unsurudur. En çok eleştirilecek ve eleştiriyi hoşgörüyle karşılaması gerekenler; birinci sırada siyasetçiler, ikinci sırada da üst düzey bürokratlardır. 37 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayda eleştirilerin çok sert olabilmesi de mümkündür. Davacı bunlara katlanmak zorundadır..."
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı