Gündem Haberleri

  Elektrik kesintileri hastanenin tıbbi cihazlarını bozdu

  Ömer PINAR/ŞANLIURFA, (DHA)
  13.07.2012 - 12:38 | Son Güncelleme:

  ŞANLIURFA’da, sık sık yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle Balıklıgöl Devlet Hastanesi’nde bulunan tıbbi cihazlarının arızalandığı bildirildi.

  Elektrik kesintilerinin hastaları ve kendilerini mağdur ettiğini söyleyen Hastane Başhekimi Uzman Dr. Şahin Yaztürk, "Sıkça yaşanan kesintiler ve sonrasında oluşan yüksek akım nedeniyle birçok tıbbi cihazımız arızalandı" dedi.

  Balıklıgöl Devlet Hastanesi Başhekimi Şahin Yaztürk, sıcaklar ile birlikte artan elektrik kullanımının sık sık kesintilere yol açtığını ve bu durumun kendilerini mağdur ettiğini söyledi. Hastanedeki tıbbi cihazlarda oluşan arızaların oluşturduğu mağduriyetin hasta ve hastane yöneticilerini karşı karşıya getirdiğini ifade eden Yaztürk şöyle konuştu:

  "Son zamanlarda kentin değişik bölgelerinde olduğu gibi hastanemizin bulunduğu Akabe Mahallesi’nde de elektrik kesintisi yaşanıyor. Kesinti durumunda jeneratörümüz 7 ile 10 saniyelik zaman dilimi arasında devreye giriyor. Bu süre zarfı içersinde tıbbi cihazlarda sorunlar yaşanmakta ve tıbbı cihazlarda arızalar meydana gelmektedir. Elektrik kesintilerinin sık olması hasta mağduriyetine de neden olmaktadır. Bu durum zaman zaman hastaların tepkisine yol açmakta ve bizleri karşı karşıya getirmektedir. Çağ atlayan bir ülkede elektrik kesintilerinin olmaması gerekir. Hele ki hastaneler gibi hayati durumların söz konusu olduğu yerlerde elektrik kesintilerinin hiç olmaması gerekiyor."
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı