Gündem Haberleri

  Elçinin hayatına 13 milyon bedel

  Hürriyet Haber
  16.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Londra eski Büyükelçisi Rahmi Gümrükçüoğlu'na otomobiliyle çarparak ölümüne neden olan bayan sürücüye, mahkeme sadece 13 milyon 750 bin lira para cezası verdi.

  YENİKÖY'de eski Londra Büyükelçisi Rahmi Gümrükçüoğlu yürüyüş yaparken, bir otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetmişti. Otomobili kullanan sürücü Zehra Serap Akyürek'in tutuksuz yargılandığı Sarıyer Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki davada sonuçlandı.

  Kusur oranı: 8/8

  Akyürek'in gelmediği mahkemede hazır bulunan avukatı Yadigár Gürbüz, müvekkilinin 4/8 kusurlu olduğunun kabul edilmesini ve verilecek cezanın paraya çevrilerek ertelenmesini talep etti. Mahkeme hákimi, Akyürek'in otomobiliyle yaya kaldı-rımına çıkarak Büyükelçi Gümrükçüoğlu'na çarptığını ve kusur oranının 8/8 olduğunu belirterek 2 yıl hapis ve 6 milyon 450 bin lira ağır para cezasına karar verdi.

  Parayla kurtuldu

  Samimi ifade ve sabıkasız olmasını göz önüne alan hákim, Akyürek'i cezasını paraya çevirerek, toplam 13 milyon 750 bin lira ağır para cezasına mahkûm etti. Hákim, hapis yatmaktan kurtulan Akyürek'in ehliyetine ise geçici olarak 2 yıl süreyle el konuldu- ğunu kaydetti. Tarabya Oteli'nde çalıştığını söyleyen 29 yaşındaki Zehra Serap Akyürek ise daha önceki ifadesinde, Gümrükçüoğlu'nun caddeye aniden fırladığını ve fren yapmasına rağmen duramadığını belirterek ‘‘Vicdan azabı çekiyorum. Böyle olmasını istemezdim. Bütün hayatım altüst oldu’’ demişti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı