Gündem Haberleri

  Elçiden Ecevit'e ‘yaşlı’ iması

  Hürriyet Haber
  06.11.2001 - 02:07 | Son Güncelleme:

  AB dönem başkanlığını Ocak 2002'den itibaren üstlenecek olan İspanya'nın Ankara Büyükelçisi Manuel De La Camara'dan hükümete yönelik ciddi eleştiriler geldi.

  Türkiye'nin ekonomik krizi aşmasının güvene bağlı olduğunu belirten Camara, diplomatik teamüllerin dışına çıkarak Türkiye'nin genç politikacılara ihtiyacı olduğunu söyledi. Camara, ‘‘Genç ve deneyimli politikacılar Türkiye'yi motive edecektir’’ dedi.

  Camara, AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ı dün ziyaretinde, Türkiye'nin genç politikacılara ihtiyacı olduğunu söyledi. Camara, genç politikacıların Türkiye'ye dinamizm kazandıracağını belirtti.

  Camara, Türkiye'nin AB'ye üyeliği halinde, birliğe çok şey katacağını söyledi. Türkiye'nin şu anda ekonomik kriz yaşadığını, bunun İspanya'yı endişelendirdiğini de anlatan Camara, bu krizin aşılmasının güvene bağlı olduğunu belirtti. Genç politikacıların bu güveni vereceğine olan inancını dile getiren Camara, ‘‘Genç ve deneyimli politikacılar Türkiye'yi motive edecektir’’ dedi. Camara, gazetecilerin ‘‘Türkiye Başbakanı'nın ikili ilişkilerde güven telkin etmediğini mi düşünüyorsunuz?’’ sorusu üzerine, Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik durumun İspanya'yı endişelendirdiğini, ‘negatif’ diye nitelendirdiği bugünkü durumdan bir an önce kurtulmasını dilediklerini söyledi. Camara, ‘‘Ecevit güven vermiyor mu?’’ sorusuna karşılık da, kendisinin sadece bir gözlemci olduğunu, hükümetin bir program uygulamaya çalıştığını söyledi. Son aylarda hükümetin, uzun yıllardır gerçekleştiremediği reformları yaşama geçirdiğini vurgulayan Camara, Türkiye'nin ekonomik krizi aşmasının güvene bağlı olduğunu bildirdi.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı