GeriGündem Elazığsporlu Gökmen'in sahada ölümü Meclis'te
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Elazığsporlu Gökmen'in sahada ölümü Meclis'te

Anavatan Partisi Mersin Milletvekili Hüseyin Güler, Elazığspor futbolcusu Gökmen Yıldıran'ın idmanda kalp krizi sonucu ölmesini soru önergesiyle TBMM gündemine getirdi.

Güler, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, 28 yaşındaki futbolcu Gökmen Yıldıran'ın önceki gün idmanda kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiğini anımsattı. Bu olayın sporculara yapılan aşırı yüklemeyi ve kulüplerin sağlık kontrolleri konusundaki ciddiyetsizliklerini bir kez daha tartışma konusu haline getirdiğini bildiren Güler, önergesinde şu sorulara yer verdi: “Bununla ilgili olarak; futbolculara yönelik sağlık kontrollerinin baştan savma yapıldığı ve kulüplerin yüzeysel raporlar alarak sporcuların sağlıklarına gerekli özeni göstermedikleri doğru mudur? Doğru ise bu durum karşısında bakanlığınızca ne gibi önlemler alınacaktır?

Özellikle amatör spor klüplerinin, çalıştığı tesislerde yeterli sağlık altyapısının, ilk yardım için gerekli donanımın bulunmadığı doğru mudur? Doğru ise bakanlığınızca, ölümlere sebebiyet verecek boyutta ciddi bu aksaklıklar ile ilgili sorumlular hakkında gerekli işlemler yapılacak ve tedbirler alınacak mıdır?”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle