Gündem Haberleri

  Elazığ 4.2 ile sallandı

  Hürriyet Haber
  18.10.2005 - 11:49 | Son Güncelleme:

  Elazığ'da 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

  Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi'nden aldığı bilgiye göre, saat 10.17'de, merkez üssü Hıdırbaba Köyü olan 4.2 büyüklüğünde hafif şiddette deprem meydana geldi.

  Sarsıntı, Elazığ ve Tunceli'den de hissedildi. 

  VALİ YARDIMCISI :CAN VE MAL KAYBI YOK

  Elazığ Vali Yardımcısı Kadir Balaban, merkez üssü Hıdırbaba Köyü olan 4.2 büyüklüğündeki depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı olmadığını bildirdi.

  Balaban, depremin ardından bölgede kontrol çalışmalarına başladıklarını söyledi.

  Depremin hafif şiddette olduğunu ifade eden Balaban, “Merkez üssü Hıdırbaba Köyü olan 4.2 şiddetindeki depremde ilk belirlemelere göre herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamıştır. Zaten çok şiddetli bir deprem değil. Allah büyüğünden saklasın” dedi.

  Fırat Üniversitesi (FÜ) Mühendislik Fakültesi Jeoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Feyzi Bingöl de AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede son birkaç yıl içinde yaklaşık aynı şiddette depremler meydana geldiğini hatırlattı.

  Söz konusu depremin Doğu Anadolu Fay Hattı ile ilgisi olmadığını kaydeden Bingöl, “Bunlar yerel depremler. Doğu Anadolu Fay Hattı ile ilgileri yok. Bölgedeki küçük kırıklara bağlı olarak gelişen depremler. Bu depremlerin herhangi bir büyük depremi tetiklemesi söz konusu değil” diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı