GeriGündem El yazısı soku
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

El yazısı soku

Tecavüz edilerek katledilen Esra ve Berivan kardeşlerin komşusu Mahmut Yaldız'ın evindeki telefon fihristinde, talihsiz kızların el yazıları bulundu. Yazıların kendi çocuklarına ait olduğunu öne süren pazarcının yalan söylediği laboratuvardaki inceleme sonucu ortaya çıktı.

ANTALYA'da geçen ay tecavüz edilerek katledilen kız kardeşler 7 yaşındaki Esra ve 9 yaşındaki Berivan Aydın'ın katili olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan Mahmut Yaldız, tutuklandı. Pazarcılık yapan evli, 2 çocuk babası 52 yaşındaki Yaldız'ın, katledilen kız kardeşlerin komşusu olduğu ve evindeki telefon fihristinde Esra ve Berivan'ın el yazısı bulunduğu saptandı. Mahmut Yaldız'ın, önce kendi çocuklarına ait olduğunu ileri sürdüğü telefon fihristindeki yazıların, katledilen çocuklara ait olduğunun saptanması, cinayeti aydınlat-mada en önemli delil oldu. Esra ve Berivan kardeşler, 3 Ocak'ta okula giderken ortadan kayboldu, 10 Ocak'ta ise Kızıllı Mevkii'ndeki bir ormanlık alanda cesetleri bulundu.

Vahşi şekilde öldürüldüler

Elleri, önlük kuşaklarıyla önce birbirlerine daha sonra ağaca bağlanan kardeşlerden Esra ve Berivan'ın başlarına sert cisimle vurularak öldürüldüğü ortaya çıktı. Yapılan otopside Berivan'ın tecavüze uğradığı, Esra'nın da cinsel organına sert bir cisim sokulduğu belirlendi. Esra Aydın'ın bacak arasında bir erkeğe ait kıl bulundu.

Olayın ardından polis ve jandarmanın ortaklaşa düzenlediği operasyonlarda birçok kişinin gözaltına alınmasına karşın 200'e yakın kıl ve kan örneğinin DNA testi, vahşet sanığının kıl örneğiyle tutmayınca bir sonuç alınamadı. İhbar üzerine komşu Mahmut Yaldız'ı sorgulamak için arayan jandarma, Kahramanmaraş'ın Afşin İlçesi'ne gittiğini belirledi. Orada yakalanan Yaldız, bir ekiple Antalya'ya getirildi. Vahşetin ortaya çıkmasından sonra evini satıp, çocuklarını başka bir ilköğretim okuluna kaydettirdiği saptanan Yaldız'ın, bu davranışı ve olay günü nerede olduğu yolundaki sorulara çelişkili yanıt vermesi jandarmanın dikkatini çekti.

Sanık yalan söylemiş

Sanık gözaltında tutulurken, bu olayda önceki gün önemli bir gelişme yaşandı. Ankara Kriminoloji Laboratuvarı'nda yapılan incelemede, Yaldız'a ait telefon fihristindeki ‘Atatürk’, ‘Seni severim öğretmenim’ yazıları ile bazı bitki ve hayvanlara ait şekillerin Berivan ve Esra'nın el yazısı olduğu saptandı. Oysa sanık jandarmanın bu konudaki soruları karşısında bu yazıların kendi çocuklarına ait olduğunu söylemişti.

Mahmut Yaldız'ın yalan söylediği Ankara'dan gelen raporla ortaya çıkınca, önceki akşam nöbetçi mahkemeye çıkarılan sanık tutulandı. Mahmut Yaldız, Antalya E Tipi Kapalı Cezaevi'ne konuldu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle