Gündem Haberleri

  El Torito’nun sahibi tutuklandı

  Hürriyet Haber
  07.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İPSALA Gümrük Kapısı’nda ele geçirilen 136 kilogram eroinin sahibi olduğu gerekçesiyle yakalanan işadamı Celal Araç ile beraberindeki 4 kişiden 3’ü, tutuklanarak cezaevine konuldu.

  İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü’ndeki sorgu ve işlemleri tamamlanan sanıklar, Çara Ro-Ro Nakliyat, Araç Turizm, bir plastik fabrikası, Etiler’deki El Torito Meksika Restoran ve Laleli’deki Araç Oteli’nin sahibi Celal Araç, uyuşturucu nakliyatının organizatörü olduğu belirtilen Mehmet Üstünol, TIR şoförü Asım Sıraç ile olayla ilgilerinin bulunduğu belirlenen Nejat Kılıç ve Şakir Seslioğlu, İstanbul DGM’ye sevk edildi.

  Cumhuriyet Savcısı Hadi Salihoğlu tarafından sorgulanan Araç ile diğer 4 kişi, ‘‘Teşekkül oluşturarak uyuşturucu ticareti yapmak’’ suçundan tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye gönderildi.

  İstanbul Nöbetçi 3 No’lu DGM Yedek Hakimliği tarafından tekrar sorgulanan sanıklardan Celal Araç, Mehmet Üstünol, Nejat Kılıç ve Şakir Seslioğlu, tutuklanarak cezaevine konuldu. TIR sürücüsü Asım Sıraç ise mahkemece serbest bırakıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı