Gündem Haberleri

  El Nino değil lodos

  Hürriyet Haber
  10.10.2003 - 02:01 | Son Güncelleme:

  Türkiye'nin batı bölgeleri, önceki sabah başlayan soğuk ve yağışlı havayla birlikte gelen lodos fırtınasının etikisinde kaldı. Ege, Marmara ve Batı Karadeniz'de hızı zaman zaman 100 kilometreye çıkan lodos, deniz ulaşımını aksatırken, Bursa'da yıkılan minarenin altında kalan 1 kişi öldü, 5 kişi yaralandı. İzmir'de denize düşen bir kişi kayboldu.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan ‘‘meteorolojik uyarı’’da, Kuzey Ege ve Marmara'da lodostan karayele dönen fırtına nedeniyle ilgilileri dikkatli olmaları istendi.

  MİNARE YIKILDI

  Bursa'da Orhaneli İlçesi Argın Köyü'de caminin minaresi, fırtına nedeniyle saat 06.15'te namaz kılmak için avluda bekleyen cemaatin üzerine yıkıldı. Olayda 70 yaşındaki Akif Bayram öldü, Halil ve Hüseyin Maral, Mustafa ve İbrahim Sevinç ile Bilal Göksel yaralandı. Bursa'da okullar tatil edilirken Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne ait Kapalı Yüzme Havuzu, Spor Salonu ile Orhangazi Endüstri Meslek Lisesi ve Tuna İlköğretim Okulu'nun çatıları uçtu.

  DENİZDE KAYBOLDU

  İzmir'de fırtına sırasında Kordon'da dolaşan alkollü olduğu bildirilen 25-30 yaşlarındaki bir erkek, Alsancak İskelesi'nde denize düşerek kayboldu. Bergama'nın Fatih Mahallesi'ndeki Mezarlık Camii'nin minaresi yıkıldı. Körfezde vapur seferlerine bir süre ara verildi. 100 yolcusuyla Kuşadası Limanı'na gelen Finlandiya bayraklı Kristina Regina ve 150 yolcusuyla gelen Bahama bandıralı Sea Of Fower, limana yanaşamadı.

  44 TEKNE BATTI

  İzmir'in Foça ilçesinde 23, Bandırma Limanı'nda 5, Ayvalık Alibey Adası'nda 16 balıkçı teknesi battı. Yalova'da fırtına seraları uçurdu. Bandırma-İstanbul ve Topçular-Eskihisar arası feribot seferleri de yaklaşık 45 dakika yapılamadı.

  KARAYA OTURDU

  Bartın'da 5 bin 500 ton demir cevheri almak için 4 gün önce limana giren Laine isimli 162 metre uzunluğunda, 13.70 metre genişliğinde, 15 bin 893 grostonluk ve 19 mürettebatı bulunan Panama bandıralı gemi, fırtına nedeniyle halatlarının kopması sonucu karaya oturdu.

  3 TEKNE KAYIP

  Düzce'nin Akçakoca İlçesi'nde fırtına nedeniyle balıkçı barınağında Mehmet Kaptan'a ait 20 metrelik balıkçı teknesi battı. Denize açılan 3 balıkçı teknesinden haber alınamadı. Adapazarı'nda Ayşe Yıldız uçan bir tabelanın başına isabet etmesi sonucu yaralandı.

  TRAFİK FELÇ OLDU

  İstanbul'da gece yarısı başlayan ve sabah saatlerine kadar etkili olan şiddetli rüzgar zaman zaman 70 kilometreye çıktı. Kötü hava koşulları nedeniyle bazı vapur seferleri yapılamadı. Elektrik kesintileri yaşandı, trafik felç oldu, çok sayıda trafik kazası meydana geldi. 14 evin çatısı uçtu, 18 ağaç devrildi.

  ARMADA'NIN ÇATISI

  Ankara'nın en büyük alışveriş merkezlerinden olan Armada'nın çatısı, dün çıkan fırtına sonrası uçtu. Kağıt gibi havada uçuşan saçlardan en büyük zararı da Armada Alışveriş Merkezi'nin otoparkına parketmiş araçlar gördü. Fırtınanın ağaçlardan kopardığı büyük dallar başkentlilere korkulu anlar yaşattı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı