Gündem Haberleri

  El konulmuşlardı... İhaleyle satıldılar

  Ali Can ZERAY/EDİRNE, (DHA)
  04.01.2018 - 14:11 | Son Güncelleme:

  EDİRNE’de Kapıkule Sınır Kapısı’ndan yurda kaçak sokulmak istenirken yakalanan 10 yavru köpekten 7’si ihaleyle satıldı.

  Kapıkule Sınır Kapısı’ndan çeşitli tarihlerde yurda kaçak sokulmak istenen, ahar-pei, saint bernard, basset ile kafkas çoban köpeğinden oluşan 10 yavru köpek, Edirne Tasfiye İşletmeleri (TASİŞ) tarafından bugün açık artırma usulüyle satışa çıkarıldı. Esas bedelleri 1416 ile 2 bin 124 lira arasında değişen köpeklerden 7’si 300 ile 1300 lira arasında arasında değişen fiyatlarla alıcı bulurken, basset cinsi 3 yavru köpeğe alıcı çıkmadı.

  El konulmuşlardı... İhaleyle satıldılar

  Edirne Sanayi Sitesi’nde bir tamirci dükkanında yedi emin olarak bırakılan 10 köpekten 7’si alınıp yeni sahiplerine verilirken satılmayan 3 yavru köpek önümüzdeki günlerde düzenlenecek ihaleyle satışa çıkarılacak. Önceki satışlarda HAYTAP tüm ihalelere katılıp satışı çıkan yavru köpek ve kediyi satın almıştı.

  Köpeklere yaklaşık 40 gündür yediemin olarak bakan oto tamircisi Sercan Bilgen, yaptığı açıklamada,Türkiye'ye kaçak yollarla sokulurken yakalanan 10 yavru köpeğe iş yerinin kapılarını açtığını söyledi.

  El konulmuşlardı... İhaleyle satıldılar

  Köpekleri çok sevdiğini anlatan Bilgen, "Yurt dışından kaçak yollarla gelirken yakalanan köpeklerin bakımını üstlendim. İnşallah iyi kişilere alır ve güzel bir şekilde bakımını yaparlar" dedi.

  Edirne'de, özellikle ucuz olması nedeniyle Bulgaristan üzerinden köpek kaçakçılığına sıkça rastlanıyor. Uyuşturularak araçların çeşitli yerlerine gizlenerek yurda kaçak sokulan yavru köpekler yüksek fiyatlarla Türkiye'de satılıyor.

  El konulmuşlardı... İhaleyle satıldılar

  Bulgaristan’a açılan Kapıkule ve Dereköy Sınır Kapısı’ndan geçen yıl yurda kaçak olarak sokulmak istenilen 110 evcil hayvana el konulmuştu.

  Etiketler: ihale , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı