Gündem Haberleri

  El konulan Türk feribotfunda sıcak gelişme

  AA
  14.09.2013 - 01:31 | Son Güncelleme:

  Kuşadası'ndan Yunanistan'ın Sisam Adası'na sefer düzenleyen Türk feribotuna "bilet satış bedelinin yüzde 5'inin Yunan makamlarına ödenmediği" gerekçesiyle el konulmasının ardından yapılan girişimler olumlu sonuçlandı.

  Meander Turizm Deniz Taşımacılığı Tic. ve San. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Gür, AA muhabirine, Sisam Adası'na sefer düzenleyen feribota bilet satış bedelinin yüzde 5'inin Yunan makamlarına ödenmediği gerekçesiyle el konulmasıyla başlayan krizin, bu akşam son bulduğunu söyledi.

  Feribotun, 7 Eylül'de günlük seferini yaptığı sırada Sisam Adası'nda liman yetkililerince bağlandığını hatırlatan Gür, şunları kaydetti:

  "Bizler, Türkiye'deki bilet satışlarımızdan elde ettiğimiz işletme karlarımızın vergilerini, mükellef olduğumuz vergi dairelerine ödüyoruz. Bir Yunan otoritesinin Türkiye'de satılan biletlerden yüzde 5 vergi isteyemeyeceğini belirttiğimizde ise kanunun bu şekilde yapıldığını, aksi takdirde bu adaya sefer yapılamayacağını ve belirtilen verginin ödenmemesi durumunda ise teknelerimizin bağlanacağını belirtip, teknemizi Sisam Adası'nda alıkoymuşlardı. Ancak yapılan girişimler sonucu haklılığımız ortaya çıktı ve feribotumuz, mürettebatıyla serbest bırakıldı."

  Feribot, 3 mürettebatıyla Kuşadası Limanı'na yanaştı.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı