Gündem Haberleri

  El Cezire: Ladin hayatta

  Hürriyet Haber
  26.12.2001 - 23:33 | Son Güncelleme:

  El Cezire televizyonu, uzun zamandır ortaya çıkmayan ve öldüğü iddia edilen Ladin`in iki hafta önce kaydedilmiş görüntülerini yayınladı.

  Katar`dan yayın yapan El Cezire televizyonu, Usame Bin Ladin`in önceden kaydedilmiş görüntülerini yayınladı.

  El Cezire`nin iki hafta önce kaydedildiğini açıkladığı video kasette, Bin Ladin, "Batı dünyasının İslamiyet`e kin duyduğunu" ileri sürdü.

  Katar`dan yayın yapan El Cezire televizyonunun bugün yayınladığı bir video kasette, Usame Bin Ladin, ABD`ye karşı terör eylemlerinin, bu ülkenin İsrail`i desteklemesine son vermesi için yapıldığını söyledi.

  ``Başlangıcından 2 ay sonra İslamiyet`e yönelik kan dökücü haçlı seferini`` değerlendiren Bin Ladin`in bu ifadeleri, kasetin 7 Aralık`a doğru kaydedildiğini gösteriyor. ABD, Afganistan`a yönelik bombardımanına 7 Ekim`de başlamıştı.

  Kamuflaj elbisesi giymiş olarak, elinin yanında kalaşnikofla görüntülenen Bin Ladin, sakin bir ses tonuyla, "Olaylar önemli gerçekleri ortaya koydu. Genel olarak batı dünyasının ve özellikle ABD`nin İslamiyet`e karşı anlatılamaz bir nefret duyduğu açıkça görüldü" dedi.

  "ABD'YE KARŞI TERÖRİZM ÖVGÜYE DEĞER"

  Katar`dan yayın yapan El Cezire televizyonunun bugün yeni görüntülerini yayınladığı Usame Bin Ladin, ABD`ye karşı terörizmin övgüye değer olduğunu söyledi.

  Bin Ladin, yaklaşık 2 hafta önce kaydedildiği sanılan kasetteki görüntülerinde, "ABD`ye karşı terörizm övgüye değer, çünkü haksızlığa cevap vermeyi ve ABD`nin bizimkileri öldüren İsrail`e verdiği desteği kesmesini amaçlıyor" dedi.

  Bin Ladin, "Bunu, son aylarda ABD`nin durmak bilmeyen bombardımanları altında yaşayanlar anlar. Kaç köydekiler öldürüldü ve kaç milyon kişi bu dondurucu soğuğa bırakıldı? Bugün Pakistan`da çadırlarda yaşayan kadın, erkek ve çocuklar ne günah işledi?" diye konuştu.

  Birini öldürmek için 7 gram patlayıcının yeteceğini söyleyen Bin Ladin, "ABD, Afganistan`daki bombardımanlarda 7 milyon gram bomba kullandı. Bu, onların Taliban ve Müslümanlara karşı nefretini gösteriyor" dedi.

  El Cezire, kasetin tamamının Türkiye saatiyle 20.30`da yayınlanacağını duyurdu.

  PENTAGON: HENÜZ NE YAPACAĞIMIZI BİLMİYORUZ

  ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), uluslararası terörist Usame Bin Ladin`in El Cezire televizyonu tarafından yayınlanan yeni görüntüleriyle ilgili olarak ``henüz ne yapacaklarını bilmediklerini`` bildirdi.

  Pentagon sözcüsü Richard McGraw, video kaseti için "gerçek mi, yeni mi, eski mi bilmiyorum" dedi.

  Sözcü, El Cezire televizyonunun yayınladığı görüntülere şaşırıp şaşırmadığı şeklindeki bir soruyu, "Usame Bin Ladin`in hiçbir şeyi beni şaşırtmaz" şeklinde yanıtladı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı