Gündem Haberleri

  El Arabiya: Elimizde Türk jetiyle ilgili şok belgeler var

  Hürriyet Planet
  29.09.2012 - 13:25 | Son Güncelleme:

  El Arabiya televizyonu, Suriye rejimine ait çok sayıda gizli belgeyi yayınlayacağını duyurdu.

  Dubai merkezli Suudi televizyonu, iki hafta içinde 12 bölüm halinde yayınlayacağını açıkladığı belgeler arasında Doğu Akdeniz'de düşürülen Türk jetiyle ilgili "şok bilgiler" de bulunduğunu iddia etti. Kanalın internet sitesindeki haberde, bu bilgilerin içeriğine dair detay verilmedi.

  Haberde, El Arabiya'nın, Suriyeli muhalifler tarafından temin edilen bu belgelerden yüzlercesinin doğruluğunu teyit ettikten sonra kamuoyuyla paylaşmaya karar verdiği belirtildi.

  El Arabiya, "Suriye tarafından düşürülen Türk savaş jetine ne olduğu hakkında detayların yanı sıra Suriye rejiminin Ürdün ve Lübnan'ın istikrarını bozmak için nasıl bir rol oynadığını ortaya çıkaran olayları içeren bu şok bilgiler ilk kez kamuoyuyla paylaşılacak" iddiasında bulundu.

  Arap televizyonu, yayınlayacağı belgelerin, Rusya ve İran'ın Suriye'ye verdiği desteği de gözler önüne sereceğini ileri sürdü.

  MUHALİFLER: PKK İLE İLGİLİ BELGELER DE VAR

  El Arabiya, belgelerin açıklanacağı programın ilk bölümünün, bu akşam Türkiye saati ile 19.30'da yayınlanacağını belirtti.

  Hurriyet.com.tr'nin ulaştığı Suriyeli muhalif kaynaklar, Türk jetiyle ilgili belgelerin bugünkü programda yayınlanacağını öne sürdü. Muhalifler kaynaklara göre, açıklanacak belgeler arasında PKK ile ilgili bilgiler de bulunuyor.

  El Arabiya: Elimizde Türk jetiyle ilgili şok belgeler var GENELKURMAY'DAN DÜŞÜRÜLEN TÜRK JETİYLE İLGİLİ EN NET AÇIKLAMA

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı