Gündem Haberleri

  Ekşi: Başbakan gözü dönen hortumcuyu açıklamalı

  İstanbul
  15.03.2005 - 14:16 | Son Güncelleme:

  Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, Başbakan'ın, hortumları kesildiği için çılgına dönenleri açıklamakla yükümlü olduğunu bildirdi.

  Ekşi, yaptığı yazılı açıklamada, “AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, önceki gün gerçekleştirilen AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları 1. Olağan Kongresi'nde, 'zaman zaman bir şeyler yazılıyor, çiziliyor, ama kendilerine gönderilen tekzipler yayınlanmıyor' şeklindeki sözlerinin ardından, 'hortumları kesildiği için çılgına dönenlerden' söz ettiğini” kaydetti.

    

  Türkiye'de gönderilen tekziplerin yayınlanmaması gibi bir durum olmadığını ifade eden Ekşi, tekzip yayınlamayanlar varsa, yasaların bu konuda ağır yaptırımlar içerdiğini bildirdi.

    

  Oktay Ekşi, açıklamasında şöyle devam etti:

    

  “Ama asıl önemlisi; Sayın Başbakan'ın 'hortumları kesildiği için çılgına dönüyorlar' şeklindeki sözleriyle kimi kastettiğini açıklığa kavuşturmamış olmasıdır. Sayın Başbakan, kimlerin hortumları kesildiği için çılgına döndüğünü kamuoyu önünde açıklamakla yükümlüdür. Aksi halde kendisi, 'aslı astarı olmayan suçlamalarda bulunduğunu' söyleyenlere yanıt veremez.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı