Gündem Haberleri

  Ekrem Dumanlı gözaltına alındı

  Fırat Alkaç - Özge Eğrikar - Aziz Özen - Çetin Aydın / İSTANBUL
  14.12.2014 - 13:40 | Son Güncelleme:

  14 Aralık sabahı başlayan operasyonda tarihi anlar yaşandı. Sabah saatlerinde gelip daha sonra ayrılan Terörle Mücadle Şube Müdürlüğü'ne bağlı polisler Ekrem Dumanlı’yı gözaltına almak üzere Zaman Gazetesi’ne tekrar geldi. Bu sırada binada arbede yaşandı. Gözaltına alınan Dumanlı Emniyet'e götürüldü.

  Sabah saatlerinde ‘paralel yapı’ iddialarıyla ilgili çok sayıda ilde başlayan operasyon Türkiye gündemini sarstı.

  GÖZALTINA ALINMA ANINDAN KARELER

  Ekrem Dumanlı gözaltına alındı İŞTE GÖZALTINDAKİ İSİMLER

  Gözaltına alınacak isimler arasında yer alan Ekram Dumanlı’yı emniyete götürmek üzere Zaman Gazetesi’ne gelen polisler gözaltı işlemi yapmadan binadan ayrıldı. Dumanlı daha sonra basın mensuplarına açıklama yaparak, “polis arkadaşları bekliyorum” dedi.

  Polisler birkaç saat sonra tekrar Zaman Gazetesi’ne geldi. Bu sırada Zaman çalışanları polislere sloganlar ve pankartlarla büyük tepki gösterdi.

  Ekrem Dumanlı gözaltına alındı
  FOTOĞRAF VE İZLENİMLER: ALİ DAĞLAR

  Yaşanan arbedenin ardından polisler Ekrem Dumanlı’nın yanına giderek gözaltına aldı. Ekrem Dumanlı polisler, alkışlar ve protestolar eşliğinde merdivenlerden indi.

  Zaman çalışanlarının "özgür basın susturulamaz" şeklinde slogana attığı duyuldu. Dumanlı'ya eski AK Parti mileltvekili ve bağımsız vekil olan Hakan Şükür de eşlik etti.

  Ekrem Dumanlı gözaltına alındı

  Dumanlı gözaltına alınırken binaya Millet ve Adalet Partisi (MİLAD) Genel başkanı İdris Naim Şahin ve Demokratik Gelişim Partisi (DGP) Genel Başkanı İdris Bal da geldi.

  SAATİNİ VE KALEMİNİ VERDİ

  Dumanlı gözaltına alından önce İdris Naim Şahin elindeki kalemi ve kol saatini Dumanlı'ya verdi.

  Ekrem Dumanlı gözaltına alındı 14 ARALIK FIRTINASI

  Zorlukla binadan çıkarılan Ekrem Dumanlı polis aracına bindirildi. Bu sırada sık sık, "otomobile vurmak yok" uyarıları yapıldı. Kalabalık nedeniyle Dumanlı'yı taşıyan araç binadan yaklaşık 15 dakikada binaın bahçesinde çıkabildi.

  Dumanlı, sağlık kontrolü için Bakırköy Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Muayenenin ardından Ekrem Dumanlı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan yerleşkesindeki Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne getirildi. Bu arada Dumanlı ile gözaltındaki şüpheli sayısı 25'e yükseldi.

  "ÇADIR KURACAĞIZ"

  İdris Bal, Dumanlı'nın içinde bulunduğu aracın yanında, "Haksızlığa karşı mücadele edeceğiz. Çağlayan ver Silivri'de çadır kuracağız" dedi.

  GÖZALTI TARİHİNDE İLGİNÇ TESADÜF

  14 Aralık 2014 tarihinde gerçekleşen operasyonda polis tutanağında Ekrem Dumanlı'nın gözaltına alınma saatinin saat 14.00 olarak yazılması dikkat çekti.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı